Перейти до основного вмісту
05.01.2021
14:45

У ДР Конго не виявляли нових хвороб чи вірусів

Днями в низці західних і українських ЗМІ з’явилися новини про «Хворобу Х» — нову смертельну хворобу, яку виявили в Демократичній Республіці Конго. Ці новини неправдиві та не мають підґрунтя.

Джерелом для поширення неправдивої інформації стала стаття, що була опублікована 22 грудня в CNN до документального фільму «The Coming Contagion» («Прийдешнє зараження»), про ризики появи нових хвороб через вирубку тропічних лісів у Демократичній Республіці Конго і торгівлю дикими тваринами.

Як зазначається у статті — пацієнтка із захворюванням з вираженим геморагічним синдромом можливо є нульовою пацієнткою «Хвороби Х», проте ця гіпотеза в статті не підтверджується.

Згадана «Хвороба Х» — це гіпотетична назва можливого спалаху, що, як непокояться вчені та експерти в галузі охорони здоров’я, може призвести до серйозних захворювань у всьому світі. Всесвітня організація охорони здоров’я включила «Хворобу X» до глобального переліку захворювань і патогенів, які мають пріоритет для досліджень та розробок у контексті надзвичайних ситуацій у галузі охорони здоров’я.

У регіональному офісі ВООЗ в Африці зазначають, що причин для занепокоєння немає. Жодних згадок, окрім цієї статті, про хворобу немає.

Зокрема, у статті цитують професора Жана Жаака Муембе Тамфума, який допомагав виявити вірус Ебола в 1976 році. Він говорить про можливу появу нових патогенів, що походять із тропічних лісів Африки, та становлять загрозу для людства. Наразі Муембе продовжує працювати над лабораторним виявленням нових хвороб.

У статті зазначається, що завдяки таким лабораторіям із біобезпеки 3 рівня, де є можливість секвенування геномів та обладнання світового класу, працює система раннього виявлення та попередження про нові спалахи таких відомих хвороб, як Ебола, і для ще не виявлених хвороб, перш ніж вони зможуть спричинити нові пандемії.

Нагадаємо, що хвороба, спричинена вірусом Ебола — гостре інфекційне захворювання, з вираженим геморагічним синдромом у тяжкій формі, що часто має летальні наслідки. Вірус Ебола — загальна назва для 5 видів роду Ebolavirus з родини філовірусів.

Вірус передається людям від диких тварин (мавпи, летючі миші, антилопи та ін.) і поширюється серед людей — від людини до людини. Поширення гарячки Ебола від людини людині відбувається через пошкоджені шкірні покриви або слизову оболонку з кров’ю, виділеннями або іншими рідинами організму інфікованих людей, а також через контакт із поверхнями й матеріалами (наприклад, постільними речами, одягом), що забруднені такими рідинами. Частіше за інших на ризик інфікування наражаються медичні працівники, члени сім’ї та оточення хворого, люди, які вступають у безпосередній контакт із тілами під час похоронних ритуалів.

Інші новини