Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
У Вільнюсі відбулася конференція «Зниження шкоди в нових умовах»
11.04.2017
18:41

У Вільнюсі відбулася конференція «Зниження шкоди в нових умовах»

З 4 по 6 квітня 2017 року Вільнюсі пройшла Перша Регіональна конференція зниження шкоди для країн Центральної Східної Європи і Центральної Азії (ЦСЄЦА). У конференції взяли участь 400 учасників з 45 країн. Серед них – представники  Всеукраїнської Мережі ЛЖВ: голова Координаційної ради Дмитро Шерембей, директор з політики та адвокації Сергій Дмитрієв, провідний фахівець з впровадження програм в пенітенціарній системі Олександр Гатіяттулін, консультант з міжнародних проектів Александра Волгіна, а також Ігор Кузин з Центру громадського здоров’я МОЗ України та Максим Демченко, директор БО «Світло надії».

Конференція була націлена на конструктивний і своєчасний діалог між представниками урядів і державних відомств, неурядових організацій та спільнотами, а також донорами, експертами та технічними агентствами на тему «Зниження шкоди в нових умовах».

Ігор Кузин і Сергій Дмитрієв представили досвід адвокації повної підтримки закупівлі ЗПТ державою, реформування і пілотування системи державної підтримки. Схема переходу в Україні на 20% у 2018 р., 50% в 2019 р та до 80% в 2020 році, підтримка ЗПТ та її розширення в наступні роки викликали багато питань під час подальшої дискусії. «Україна презентувала кращу програму по ЗПТ в регіоні ЦСЄЦА, — зазначив Сергій Дмитрієв. — Такі приголомшливі успіхи були досягнуті шляхом титанічних зусиль спільноти ЛЖВ та Центру громадського здоров’я МОЗ, завдяки чому вдалося досягти взаєморозуміння з державою».

Максим Демченко, директор БО «Світло надії», презентував доповідь по циклу фінансування програм зменшення шкоди та максимальний перехід на муніципальні бюджети: «Місцева влада —  перші, хто повинен бути зацікавлений в турботі про своїх громадян. Ми повинні їм про це нагадати».

Александра Волгіна доповідала про роботу по залученню спільнот в розробку нової заявки України на фінансування Глобального Фонду, наголосивши на необхідності змін: «Приклад Мережі, яка домоглася нової заявки, а не продовження гранту ГФ, зайвий раз нагадує — спільноти зобов’язані під час перехідного періоду займати проактивну позицію аж до ініціювання змін». Александра підвела підсумки роботи груп з профілактики, лікування, реформам і співтовариствам, говорила про адвокаційних цілях і націленості на результат, як і про входження в ССМ представників всіх ключових груп і створення в Україні об’єднання людей, що вживають наркотики.

Олександр Гатіяттулін взяв участь в сесії «Зниження шкоди в тюрмах»: «Саме на цій сесії я представив діяльність Мережі в пенітенціарних установах в контексті профілактики ВІЛ, догляду та підтримки ВІЛ-позитивних ув’язнених, підготовки до звільнення і реформи системи  охорони здоров’я в тюрмі» — підкреслив він. Також на цій сесії було піднято питання про можливе закриття офісу UNODC в Україні, незважаючи на важливість політичного впливу в умовах реформи пенітенціарної медицини та впровадження програм зменшення шкоди. Моніка Біг, глава відділу по ВІЛ /СНІДу Управління ООН з наркотиків і злочинності (УНЗ ООН) запевнила, що робота офісу продовжиться, так як Україна в пріоритеті діяльності UNODC, незважаючи на обмежене фінансування.

Організатором конференції виступила Євразійська мережа зменшення шкоди (EHRN). Серед почесних гостей були Мішель Казачкін, спеціальний посланник Генерального секретаря ООН з ВІЛ/СНІДу в Східній Європі та Центральній Азії, Альдо Лалі-Демоз, заступник Виконавчого директора Управління ООН з наркотиків і злочинності, Павло Бем, член Глобальної комісії з наркополітики, колишній мер Праги, Кен-Марті Вахер, член Парламенту Естонії, Йіндржіх Воборжіл, національний координатор по боротьбі з наркотиками, директор секретаріату Ради уряду з координації політики боротьби з наркотиками Чеської республіки та інші.

Джерело: БО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ"

Інші новини