Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Україна увійде до Лабораторної цільової групи з особливо небезпечних патогенів ЄРБ ВООЗ
06.02.2019
18:51

Україна увійде до Лабораторної цільової групи з особливо небезпечних патогенів ЄРБ ВООЗ

30–31 січня у Стамбулі відбувся навчальний семінар Європейського регіонального бюро ВООЗ. Захід було присвячено підготовці фахівців до оцінювання національного потенціалу лабораторних служб із контролю особливо небезпечних патогенів (ОНП).

Це один із кроків до створення нової мережі — Лабораторної цільової групи з особливо небезпечних патогенів (WHE-LAB) Програми ЄРБ ВООЗ із надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я. Головна мета WHE-LAB — надати підтримку і посилити національні та міжнародні можливості для виявлення спалахів захворювань, збудниками яких є особливо небезпечні патогени: віруси Ебола, Крим-Конго геморагічної гарячки, збудники сибірки, бруцельозу, холери та інші.

У семінарі взяли участь представники національних лабораторій громадського здоров’я Азербайджану, Албанії, Боснії і Герцеговини, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Республіки Північна Македонія, Сербії, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини та України. Нашу країну репрезентувала експертка МОЗ України за напрямом «Мікробіологія», завідувачка референс-лабораторії з дослідження особливо небезпечних патогенів Центру громадського здоров’я МОЗ України Наталія Видайко.

«Для наших національних лабораторій, що проводять роботу з особливо небезпечними патогенами, організація такої мережі безумовно буде важливим етапом удосконалення та зміцнення свого потенціалу, включно з навчанням, зовнішньою оцінкою якості, питанням біобезпеки, обміном зразками біоматеріалу тощо. Передбачається співпраця з партнерськими центрами ВООЗ», — зазначила пані Наталія.

Також одним із вагомих результатів семінару є підготовка анкети для поглибленого аналізу експертного рівня лабораторій, які будуть залучені до Лабораторної цільової групи з ОНП. Анкета допоможе визначати прогалини та потреби лабораторій для надання їм необхідної підтримки.

Європейське регіональне бюро ВООЗ упродовж багатьох років успішно забезпечує координацію регіональних мереж із поліомієліту, кору, краснухи, туберкульозу, ВІЛ/СНІД, грипу. Тепер подібна мережа буде створена і для особливо небезпечних патогенів. Національні координатори лабораторної діяльності, що будуть призначені в кожній країні, репрезентуватимуть національні програми мікробіологічних досліджень і лабораторні мережі.

ЄРБ ВООЗ виконуватиме функції секретаріату Лабораторної цільової групи з ОНП і вже до початку березня надішле офіційного листа до МОЗ України щодо подальших кроків зі створення цієї мережі.

Інші новини