Україна визначила кроки для підвищення якості інфекційного контролю та безпеки пацієнтів, залучаючи європейський досвід та інновації
Центр громадського здоров’я (ЦГЗ) продовжує працювати над підвищенням якості інфекційного контролю та безпеки пацієнтів у закладах охорони здоров’я, інтегруючи європейський досвід та інновації.
Завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ЦГЗ Артем Горбачевський ЦГЗ долучився до робочої зустрічі щодо впровадження компонентів профілактики інфекцій та інфекційного контролю (ПІІК) у людському секторі в рамках європейського проєкту EU-JAMRAI. Захід відбувся за сприяння Європейської виконавчої агенції з охорони здоров’я і цифрових технологій (HaDEA).
У зустрічі також взяли участь представники Данії, Швеції, Латвії, Литви, Фінляндії, Словенії, Італії, Іспанії, Мальти, Бельгії та міжнародних організацій: Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Європейського комітету інфекційного контролю (EUCIC).
Учасники обговорили поточний стан впровадження ПІІК у країнах Європи. Представники ECDC, WHO та EUCIC презентували можливості підтримки національних програм у країнах-учасницях. Також відбулася сесія, на якій було відзначено розробку таких інструментів для впровадження основних компонентів ПІІК, як репозиторій матеріалів, система самостійної оцінки компетентностей та шаблони пілотних проєктів.
У ході групових обговорень учасники порушили питання обміну досвідом у форматі P2P-програм та вебінарів; розробки інструментарію для впровадження основних компонентів ПІІК; та адаптації індикаторів для культур крові у контексті ЄС.
Завдяки участі у заході фахівці отримали знання щодо розробки та впровадження інструментів для оцінки стану ПІІК у закладах охорони здоров’я.
За результатами зустрічі визначено такі подальші кроки реалізації програми:
- запровадити тренінгові програми для фахівців із ПІІК в Україні на основі напрацьованих європейських матеріалів;
- розробити та впровадити пілотні проєкти з використанням інструментів, представлених під час заходу;
- посилити співпрацю з міжнародними партнерами для інтеграції українських підходів до загальноєвропейського контексту.
«Об’єднавши зусилля, міжнародний досвід та набуті знання, Україні вдасться значно підвищити якість інфекційного контролю та безпеки пацієнтів», — резюмував результати зустрічі представник ЦГЗ.