Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Українців на тимчасово окупованих територіях Донбасу забезпечили препаратами проти туберкульозу
03.12.2018
16:30

Українців на тимчасово окупованих територіях Донбасу забезпечили препаратами проти туберкульозу

Це означає, що хворі зможуть продовжити лікування без перерв, а українці як на окупованих, так і на підконтрольних територіях — уникнути зараження туберкульозом.

29 листопада до Донецької обласної клінічної туберкульозної лікарні доставлено протитуберкульозні препарати українського виробництва, закуплені міжнародною гуманітарною організацією «Лікарі без кордонів».

«Туберкульоз передається повітряно-крапельним шляхом і не знає кордонів, тому без належного лікування діагностованих випадків спалах туберкульозу міг охопити увесь схід України. Забезпечення українців протитуберкульозними препаратами — це питання національної безпеки, яке ми підтримуємо і відстоюємо, — наголосив генеральний директор Центру громадського здоров’я МОЗ України Володимир Курпіта. — Дякую нашим партнерам „Лікарі без кордонів“, що закупили необхідні українські ліки для Донецька».

Лікарня у Донецьку отримала 200 000 таблеток ПТП першого рівня. Уже 1 грудня хворі окупованої території могли залишитися без лікування. Російські куратори окупаційної влади псевдореспублік не забезпечили лікарню необхідними ліками.

Протитуберкульозні препарати українського виробництва гуманітарна організація доставляла у цю лікарню і раніше: у травні туберкульозна лікарня Донецька отримала 420 000 таблеток ПТП першого ряду.

У Донецькій області до початку окупації частини території внаслідок військової агресії з боку Російської Федерації реєстрували найвищі показники захворюваності на туберкульоз серед усіх регіонів України.

Інші новини