Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Уряд України запроваджує європейські принципи державного управління
13.07.2018
17:00

Уряд України запроваджує європейські принципи державного управління

В Україні запроваджено принцип пріоритетності збереження здоров’я населення в усіх напрямках діяльності органів державної влади. Концепцією розвитку системи громадського здоров’я, яка була схвалена Урядом восени 2016 року, цей принцип був визнаний засадничим для формування системи громадського здоров’я.

На виконання зазначеної концепції Кабінет Міністрів України постановою від 18 квітня 2018 року №326 вніс зміни до Регламенту Кабінету Міністрів України. Зазначеними змінами передбачено, що перед прийняттям будь-якого акту Урядом розробник цього документу повинен провести прогноз впливу його реалізації на громадське здоров’я, зокрема, на покращення чи погіршення стану здоров’я населення або його окремих груп, створення передумов для зміцнення та збереження здоров’я населення тощо.

«Прийняття рішення Урядом України про принцип збереження здоров’я в усіх напрямках діяльності органів влади є суттєвим кроком до збереження та покращення здоров’я українців, – коментує Володимир Курпіта, генеральний директор Центру громадського здоров’я. – Для забезпечення ефективності профілактичні програми потребують заходів, які значно перевищують можливості системи охорони здоровя. Працівники охорони здоров’я можуть заохочувати до здорового способу життя, але не можуть самотужки перебудувати соціальне середовище та умови життя. Політичні рішення, які мають сенс для одного сектору економіки, можуть мати катастрофічні наслідки для іншого. Хочемо подякувати Уряду за підтримку змін, які роблять аргументи на користь здоров’я пріоритетними та вагомими».

Інші новини