Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Україні зростає захворюваність на COVID-19: Ігор Кузін озвучив статистику
05.10.2023
17:23

В Україні зростає захворюваність на COVID-19: Ігор Кузін озвучив статистику

За останній тиждень в Україні було підтверджено понад 4 тисячі випадків захворюваності на COVID-19, а тижнем раніше реєстрували 2,5 тисячі. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник міністра охорони здоров'я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Зараз ми спостерігаємо стабільне, базове зростання захворюваності на COVID-19. За останній тиждень було підтверджено понад 4 тисячі саме захворювання. І, якщо подивитися на один тиждень раніше, то минулого тижня ми реєстрували лише 2,5 тисячі", - заявив він. 

За словами Кузіна, це - початок епідеміологічного сезону, зростання захворюваності очікується до кінця листопада. Після цього прогнозується зростання захворюваності на грип, що є традиційною ситуацією для зими. 

"Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, то частіше хворіють діти до 17 років. Так, якщо подивитися саме в розрізі областей, то в нас є такі області-лідерки, як Миколаївська область, де зростання хворих в 4 рази, Винницька — утричі, Харківська — майже у 2,5 рази. В абсолютних цифрах — це 302 дитини за останній тиждень", — каже головний державний санітарний лікар України.

Також зростає кількість летальних випадків у порівнянні з літнім сезоном. Так, за останній звітний тиждень було зафіксовано 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років. 

Нагадаємо, у травні 2023 року ВООЗ оголосила, що пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоровʼя. "Швидше за все, вірус SARS-CoV-2 стане сезонним, його генетично вивчатимуть, нові вакцини міститимуть склад з врахуванням тих штамів, що циркулюватимуть. Природа вірусів така, що вони мутують та адаптуються. Тепер головне нам адаптуватися до життя з ними", - заявляла Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я. 

Пам’ятайте, що в групі ризику важкого перебігу COVID-19 перебувають особи: 

- старші 60 років; 

- із серйозними супутніми захворюваннями; 

- медичні працівники. 

Інші новини