
Відбулася нарада щодо підсумків епідсезону грипу та ГРВІ 2024–2025 років: головні висновки фахівців
Близько 480 фахівців з громадського здоров’я, епідеміологів, лікарів і представників закладів охорони здоров’я з усіх регіонів України взяли участь в онлайн-нараді, присвяченій підсумкам епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) 2024–2025 років.
Під час вебінару фахівець регіонального Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні з рамкової програми готовності до пандемічного грипу Володимир Бубало розповів, що для епідемічного процесу в Україні були притаманні загальні тенденції країн Європейського регіону, а також повідомив про актуальний склад вакцин проти сезонного грипу на наступний сезон для північної півкулі.
Читайте також: В Україні офіційно завершено епідсезон ГРВІ та грипу: як країна пройшла період респіраторних інфекцій
Лікарка-епідеміологиня відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) Тетяна Дихановська ознайомила учасників заходу з результатами моніторингу захворюваності на грип та ГРВІ у сезоні 2024–2025 років в Україні. Вона поінформувала, що протягом цього епідемічного сезону зареєстровано 4,6 мільйона випадків захворювань на грип та ГРВІ, що на 4% менше, як порівняти з епідемічним сезоном 2023–2024 років. Протягом епідсезону 2024–2025 років за меддопомогою через захворювання на респіраторну групу інфекцій звернулося 12,8% населення України.
«В Україні протягом сезону спостерігався переважно низький рівень епідемічної активності захворюваності на ГРВІ. Традиційно низьким залишалося охоплення щепленням проти грипу груп ризику, до яких належать медичні працівники, вагітні, люди віком від 65 років, пацієнти з хронічними захворюваннями та інші. Лише 0,7% від загальної кількості осіб з груп ризику вакцинувалися», — зазначила Тетяна Дихановська.
Завідувачка референс-лабораторії з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ЦГЗ Ірина Демчишина представила детальний аналіз циркулюючих вірусів в епідсезоні 2024–2025 років. За даними спостереження, впродовж сезону захворюваність на ГРВІ мала поліетіологічний характер, тобто була зумовлена різними вірусами. Протягом сезону вірусологи визначали віруси грипу типу А та В, а також респіраторні віруси, зокрема SARS-CoV-2, який домінував у структурі позитивних результатів.
Детальніше про те, як Україна пройшла епідемічний сезон з грипу та гострих респіраторних інфекцій 2024–2025 років — читайте за посиланням.