Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С
03.08.2018
09:00

ВООЗ оновила рекомендації із догляду та лікування пацієнтів з вірусним гепатитом С

Всесвітня організація охорони здоров'я закликає країни збільшити кількість послуг з тестування та лікування гепатитів, щоб вилучити вірусні гепатити з переліку загроз для здоров'я населення вже до 2030 року.

Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила оновлені Рекомендації з догляду та лікування людей, в яких діагностовано вірусний гепатит С: http://bit.ly/2n5Vyl8

Щоби викорінити гепатит С,  ВООЗ рекомендує пропонувати лікування усім людям, в яких діагностовано вірусний гепатит С (12 років і старших) та використовувати пангенотипні препарати прямої противірусної дії (ПППД) при лікуванні людей із діагностованим ВГС (18 років і старших).

Загальні клінічні рекомендації ВООЗ із лікування гепатиту С:

- при застосуванні пангенотипних режимів визначення генотипу перед початком лікування стає не обов’язковим;

- для оцінки фіброзу печінки в умовах з обмеженими можливостями ВООЗ рекомендує використовувати неінвазивні методи (APRI, FIB-4);

- пангенотипні препарати прямої противірусної дії добре переносяться, хоча мають незначні побічні ефекти: на початку та вкінці лікування достатньо проводити лабораторний моніторинг токсичності;

- по закінченню лікування пангенотипними препаратами прямої противірусної дії для оцінки результатів лікування на 12 тижні визначається стійка вірусологічна відповідь.

Дітям з хронічним гепатитом С, яким ще не виповнилось 12 років, рекомендовано розпочинати лікування у віці 12 років й не використовувати інтерферон-вмісні режими (за винятком ситуацій, коли немає альтернативи).

За допомогою сучасних противірусних препаратів прямої дії можливо вилікувати понад 95% людей з вірусним гепатитом С.

МОЗ України отримав найнижчу за всю історію державних закупівель ціну на інноваційне лікування вірусного гепатиту С: курс лікування новітніми препаратами прямої дії коштуватиме 89 доларів. Завдяки цьому усі пацієнти з гепатитом С, які стоять у черзі на лікування, зможуть вилікуватись безоплатно.

Наступного року лікування отримає вся черга пацієнтів, яким встановлено діагноз гепатит С.

Ліки, що вже цього року закуповує Україна, є універсальними, оскільки ефективно діють одразу на всі генотипи вірусу гепатиту С та відповідають новим рекомендаціям Європейської асоціації з вивчення хвороб печінки.

МОЗ України також розробило та оприлюднило для громадського обговорення “Проект Стратегії профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів В та С до 2030 року”: http://bit.ly/2ODliSE​

Інші новини