Як сформувати COVID-сертифікат про отримання другого бустеру в Дії
Міністерство охорони здоровʼя нагадує, що пацієнти, які отримали щеплення проти коронавірусної хвороби, можуть отримати відповідний COVID-сертифікат на порталі чи в застосунку «Дія». Так, на сьогодні українці згенерували понад 11,8 млн «зелених» сертифікатів. До того ж виданий в Україні COVID-сертифікат визнають і за кордоном, щонайменше в 79 країнах.
Така можливість доступна, зокрема, й у разі отримання другої бустерної дози щеплення.
Для того, щоб отримати такий сертифікат, необхідно сформувати відповідний запит на порталі чи в застосунку «Дія». Це можна зробити одразу після того, як медичний працівник внесе дані про вакцинацію до електронної системи охорони здоров’я.
Для цього:
- авторизуйтесь у застосунку;
- натисніть «Послуги» та виберіть пункт «COVID-сертифікати» — «Отримати сертифікат»;
- позначте згоду на передачу даних з електронної системи охорони здоров’я (ЕСОЗ) у Дію.
Термін дії такого документа становитиме 270 днів, а термін відображення в застосунку «Дія» — 545 днів із моменту проведення щеплення.
Така можливість є доступною завдяки впровадженню відповідної функціональності в електронній системі охорони здоровʼя на основі даних про другу бустерну дозу проти COVID-19.
Виданий в Україні сертифікат повністю відповідає оновленим технічним вимогам щодо COVID-сертифікатів, що були прийняті Європейською комісією цієї осені. Скористатися цифровим документом на підтвердження вакцинації можна як у межах країни, так і за кордоном — у країнах, які входять до Довірчої мережі, США, Канаді, Мексиці та багатьох інших.
Нагадаємо, що в Україні дозволили другу бустерну дозу для всіх охочих. Друга бустерна доза дозволяється всім повнолітнім з інтервалом від 120 до 270 днів після першої бустерної дози. А також було оновлено схеми поєднань вакцини під час введення другої бустерної дози. Відповідно COVID-сертифікат про другий бустер успішно генерується за умови дотримання будь-якої з дозволених схем поєднання вакцин, визнаних в Україні.
Окрім цифрового COVID-сертифіката українці, які отримали другий бустер, за потреби можуть отримати Міжнародне свідоцтво про вакцинацію і профілактику. Як і раніше, такий документ можна отримати в сімейного лікаря чи медичного працівника, який проводив щеплення. Він міститиме дані про всі дози проведених щеплень проти коронавірусної хвороби.
Наразі, для щеплення бустерною дозою в лікарнях доступні такі вакцини:
- CoronaVac;
- Comirnaty (Pfizer);
- Comirnaty Tris/Sucrose (зручніша для зберігання форма Comirnaty, є також і для дітей 5–11 років);
- Comirnaty Original/Omicron (Comirnaty адаптована проти штаму Omicron);
- Jcovden (Janssen).
Оновлені мінімальні/максимальні строки між етапами вакцинації:
- для базового курсу: від 14 днів — для CoronaVac; від 21 дня — для всіх Comirnaty та від 28 днів — для решти вакцин або при поєднанні різних вакцин. Для всіх вакцин максимальний термін отримання другої дози становить 180 діб;
- між базовим курсом (або додатковою дозою) та першою бустерною дозою: для всіх вакцин та всіх поєднань — від 90 до 270 днів;
- між першою і другою бустерними дозами: від 120 до 270 днів.