Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Як уберегтися від отруєння сірководнем
13.07.2019
12:43

Як уберегтися від отруєння сірководнем

Центр громадського здоров’я України повідомляє, що в смт Тростянець Вінницької області в результаті діяльності спиртового заводу виникла ситуація забруднення атмосферного повітря сірководнем. Дослідження здійснено фахівцями ДУ «Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ України». Така ситуація може негативно впливати на здоров’я населення, яке проживає в зоні ураження.

Нагадаємо, як уберегтися від отруєння сірководнем і як надавати першу допомогу постраждалим.

Симптоми отруєння сірководнем

Людина чи не щодня стикається із сірководнем. Незважаючи на виражений стійкий запах організм до нього швидко звикає і не помічає присутності цієї речовини в навколишньому середовищі. Цим і небезпечний сірководень.

Цей газ є супутником процесу очищення стічних вод, він важчий за повітря, тому може накопичуватися в низинах, канавах, ярах, ямах і навіть у колодязях та льохах.

Найбільш яскраво характеризує сірководень запах. Його не сплутаєш ні з чим: запах тухлих яєць, точніше — гнилого білка.

Навіть легке отруєння сірководнем може спричинити ускладнення. Страждають передусім дихальна система і органи зору. Неналежне реагування на ситуацію може призвести як мінімум до бронхіту і зниження гостроти зору. Внаслідок отруєння сірководнем з’являються різь в очах, подразнення верхніх дихальних шляхів, кашель, чхання, у важких випадках — втрата свідомості.

Як діяти в разі отруєння сірководнем:

  • винесіть постраждалого на свіже повітря;
  • шкіру, слизові та очі промивайте водою або 2%-м розчином борної кислоти щонайменше 15 хвилин;
  • в очі закрапайте по дві-три краплі 30%-го альбуциду;
  • ніс змастіть оливковою чи вазеліновою олією;
  • дати потерпілому велику кількість води або молока;
  • у разі спазму голосових щілин треба зігріти ділянку шиї, зробити теплі ванночки, інгаляцію.

Дії під час виникнення запаху сірководню:

  • виходити із зони зараження необхідно перпендикулярно до напрямку вітру;
  • захистіть органи дихання протигазом або ватно-марлевою пов’язкою, рушником чи іншою бавовняною тканиною, складеною кілька разів, попередньо змочивши її 2%-м розчином лимонної чи оцтової кислоти або водою;
  • допоможіть дітям, інвалідам, літнім людям;
  • щільно закрийте вікна і двері, бажано завісити віконні та дверні пройми тканиною, змоченою в лимонній кислоті або слабкому розчині оцту.

Не панікуйте! Своєчасна та правильно надана допомога врятує життя потерпілому від сірководню. За підозри ураження не допускайте ніяких фізичних навантажень, пийте якомога більше теплого молока, чаю і обов’язково зверніться за медичною допомогою.

Інші новини