Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Якість води на пляжах України станом на 18 липня: де безпечно купатися
19.07.2025
08:50

Якість води на пляжах України станом на 18 липня: де безпечно купатися

Лабораторії територіальних центрів контролю та профілактики хвороб регулярно моніторять якість води з рекреаційних водних об’єктів, які використовуються для купання.

ДЕ МОЖНА КУПАТИСЯ

Станом на 18 липня вода відповідає нормам у межах пляжів:

  • Київ — у Дніпровському районі у межах пляжів «Веселка», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний», «Передмістна слобідка» і «Центральний» на р. Дніпро та «Тельбін». Водночас офіційно пляжний сезон у Києві не відкрито.
  • Волинська область — у межах пляжів міст Луцька, Нововолинська, селища Любешева, пляжів загального користування у Шацькій ОТГ Ковельського району на озері Світязь та в урочищі Гряда, міста Ковель на р. Турія.
  • Дніпропетровська область — у межах пляжів «Парк культури та відпочинку Придніпровський» і «Сагайдак» міста Дніпра, у межах пляжів міст Верхньодніпровськ і Зеленодольськ, дитячого пляжу міста Самар, у зоні набережної міста Кам’янське. Водночас пляжі на Дніпропетровщині офіційно не відкриті.
  • Івано-Франківська область – у межах пляжів Івано-Франківська та селища Поляниця Яремчанської міської ради.
  • Київська область — у межах міського пляжу в Переяславі. Водночас пляжі на Київщині офіційно не відкриті.
  • Кіровоградська область — на пляжі «Гайворонський» міста Гайворон на р. Південний Буг, у селищі Вільне Світловодського району на озері «Голубе», на пляжі «Світловодський» у місті Світловодськ на р. Дніпро, на пляжах селища Новоархангельськ Голованівського району на р. Синюха.
  • Львівська область — у межах пляжів у містах Моршин та Перемишляни, міста Золочів на озері Молодіжне, на р. Верещиця в селі Верещиця Яворівського району, селищах Коросне, Давидів, Підберізці, Брюховичі.
  • Миколаївська область — у межах пляжів міст Первомайськ, Нова Одеса на р. Південний Буг. Водночас на водних об’єктах Миколаївщини заборонено купатися відповідно до розпорядження ОВА.
  • Одеська область — у межах пляжів Одеси «Ланжерон», «Відрада», «Лузанівка», «Дельфін», «Аркадія», 10 станція Великого Фонтану, 13 станція Великого Фонтану, 16 станція Великого Фонтану; в Одеському районі — у межах пляжів села Сичавка Південнівської ОТГ; «Загар» та «Лагуна» у селі Грибівка Дальницької ОТГ; у Білгород-Дністровському районі у селищі Затока, сіл Курортне, Велика Балабанівка, пляжів «Росєйка» і «Катранка» у селищі Сергіївка; в Ізмаїльському районі — у селі Приморське та місті Чорноморськ (центральний пляж). 

Станом на 17.07.2025 у м. Одеса на 7 міських пляжах («Ланжерон», «Відрада», «Дельфін», «Аркадія», 10 станція Великого Фонтану, 13 станція Великого Фонтану, 16 станція Великого Фонтану) відкриті та функціонують 27 орендних приватних пляжів. Також відкрито 2 пляжі в Одеській області: 1 пляж у м. Чорноморськ («Центральний») та 1 в Ізмаїльському районі (селище Приморське). У Білгород-Дністровському районі пляжі не відкрито.

  • Полтавська область — у Полтавському районі: на пляжах міста Кобеляки, селищ Білики та Нові Санжари на р. Ворскла, села Світлогірське на Кам’янському водосховищі; пляжах міста Кременчук на р. Дніпро та р. Сухий Кагамлик.
  • Рівненська область — у місті Дубровиця Сарненського району на р. Горинь; села Обарів та селищ Гоща Рівненського району, Млинів Дубенського району.
  • Тернопільська область – на пляжі у місті Тернопіль.
  • Хмельницька область – у межах пляжу вілли «Дві ріки» у селищі Велика Слобідка Кам’янець-Подільського району на р. Мукша, міського пляжу в місті Ізяслав на р. Горинь, міського пляжу в місті Славута на р. Богушівка, містах Красилів, Старокостянтинів, Шепетівка, Полонне на р. Хомора.
  • Черкаська область — у межах пляжів міст Черкаси та Багачеве.
  • Чернівецька область – у межах пляжів м. Великий Кучурів, селищ Бояни та Магала Чернівецького району.
  • Чернігівська область — у межах міського пляжу «Золотий берег» м. Чернігова.

Нагадаємо, зливи та інші природні явища впливають на якість води для купання, тому якщо плануєте відпочинок на воді, стежте за повідомленнями від локальних ЗМІ та органів місцевого самоврядування про безпечність води.

ДЕ НЕ МОЖНА КУПАТИСЯ СТАНОМ НА 18 ЛИПНЯ

У Києві на річці Дніпро та міських озерах якість води не відповідала нормам за мікробіологічними показниками, а саме за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички), у межах пляжів «Венеція» і «Райдуга» на р. Дніпро, у Деснянському районі у межах пляжу «Троєщина» на річці Десенка та «Чорторий» у парку «Муромець»; за хімічними показниками – у межах пляжу «Галерний» у Голосіївському районі, «Вербний», «Пуща-Водиця» на 5-7 лінії та «Острів Оболонь» в Оболонському районі.

На Вінниччині вода не відповідала нормам за мікробіологічними (за індексом ЛКП) та хімічними показниками на пляжах «Хімік», «Гонти», «Центральний» у м. Вінниця на р. Південний Буг.

У Дніпропетровській області якість води не відповідала нормам за хімічними показниками у межах пляжів на Монастирському острові міста Дніпра і міста Павлоград; за мікробіологічними і хімічними показниками – у межах пляжу у м. Жовті Води; за мікробіологічними показниками – у межах пляжів у місті Кривий Ріг на річці Інгулець та річці Саксагань.

У Житомирській області якість води з пляжів не відповідала нормам за мікробіологічними та хімічними показниками у межах міського пляжу у Звягелі на вул. Богуна на річці Случ та міського пляжу на р. Уж у місті Коростень, у Житомирі на р. Тетерів у межах дитячого пляжу та пляжу для дорослих у Гідропарку.

На Київщині виявлено відхилення якості води від стандарту за мікробіологічними показниками в межах міського пляжу «Центральний» у Білій Церкві та за хімічними показниками з пляжу дитячого «Чайка» у селищі Чайка Обухівського району.

На Львівщині якість води з пляжів не відповідала нормам за хімічними показниками у с. Вербіж Миколаївської ОТГ на озері Задорожнє.

На Миколаївщині під час моніторингу річкова вода за хімічними показниками не відповідала нормам у межах пляжу міста Південноукраїнськ, пляжу «Стрілка» у Миколаєві на р. Інгул, а також за мікробіологічними показниками – у межах пляжу «Чайка» у Миколаєві на Дніпро-Бузькому лимані.

У Полтавській області якість води не відповідала нормам за мікробіологічними показниками у місті Гадяч на р. Псел та у місті Миргород на р. Хорол.

На Рівненщині якість води не відповідала нормам за хімічними показниками з міського пляжу у Рівному на озері Басів Кут, у межах дитячого пляжу міста Здолбунів на р. Устя; за мікробіологічними та хімічними показниками у межах громадських пляжів міста Здолбунів на ставі Малопроточному.

У Тернопільській області якість води не відповідала нормам за мікробіологічними показниками у межах пляжу в місті Хоростків Чортківського району біля урочища Дубина Чортківського району.

У Хмельницькій області якість води не відповідала нормам за мікробіологічними та хімічними показниками у межах міського пляжу в місті Хмельницькому; за мікробіологічними показниками – у межах пляжу міста Нетішин.

У Чернівецькій області якість води не відповідала з міського пляжу міста Чернівці за індексом ЛКП.

У Закарпатській, Одеській та Сумській областях офіційних річкових пляжів не зареєстровано. Про якість води з водойм у місцях відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання повідомляється на сайтах або у засобах масової інформації цих областей.

У зв’язку з воєнною ситуацією та загрозою для населення у Донецькій, Запорізькій, Харківській та Херсонській областях місцеві органи виконавчої влади у 2025 році не відкриватимуть рекреаційні та оздоровчі зони на водних об’єктах.

РЕЗУЛЬТАТИ АНАЛІЗУ ПРОБ ВОДИ НА ПЛЯЖАХ

За 11–17 липня 2025 року у межах офіційних пляжних зон на річках і водоймах України було досліджено:

  • за мікробіологічними показниками – 95 проб води з поверхневих водойм у межах пляжів, з них 17 проб (17,9%) не відповідали нормам на мікробне забруднення за індексом ЛКП;
  • за хімічними показниками – 71 проба води з поверхневих водойм у межах пляжів, з них 28 проб (39,4%) не відповідали нормам.

Пам’ятайте: відпочивати та купатися можна лише у спеціально визначених і обладнаних для цього місцях. Такі місця визначаються рішеннями обласних військових адміністрацій або органів місцевого самоврядування.

Погодні умови можуть впливати на якість води у водоймах, які використовуються для купання, тому регулярно стежте за офіційною інформацією щодо безпечних територій для відпочинку та купання. Її публікують у засобах масової інформації, повідомляють за допомогою спеціальних інформаційних знаків тощо.

 

Інші новини