Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
З початку року на кір захворіло 35 000 українців, і рівень захворюваності знову зростає. Єдиний надійний захист — вакцинація
01.04.2019
17:34

З початку року на кір захворіло 35 000 українців, і рівень захворюваності знову зростає. Єдиний надійний захист — вакцинація

За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, протягом 13-го тижня 2019 р. на кір захворіли 2 254 людини — 1 113 дорослих та 1 141 дитина. Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності.

Після кількох тижнів падіння рівень захворюваності на кір в Україні знову зростає. Упродовж 22–28 березня найбільше нових випадків кору зареєстровано у Києві (260 хворих: 139 дорослих і 121 дитина), Київській (200: 123 дорослі та 77 дітей), Хмельницькій (177: 93 дорослі та 84 дитини), Львівській (165: 48 дорослих і 117 дітей) та Харківській (160: 91 дорослий та 69 дітей) областях. Дані щодо захворюваності на кір у кожному з регіонів станом на 28 березня 2019 р. можна побачити за посиланням.

З початку року (з 28 грудня 2018 р. до 28 березня 2019 р.) на кір захворіло 35 002 людини — 15 886 дорослих і 19 116 дітей. Від ускладнень кору померло 14 людей.

Уже завтра, 2 квітня, у Хмельницькій ОДА місцева влада зустрінеться з в. о. міністра охорони здоров’я, доктором Уляною Супрун і генеральним директором Центру громадського здоров’я, доктором Володимиром Курпітою для обговорення надзвичайних заходів проти кору в регіоні. Мета — підвищити рівень охоплення щепленнями, щоби захистити жителів області від кору.

Для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Міністерство охорони здоров’я закликає всіх дотримуватися Календаря щеплень і якомога швидше надолужити щеплення, якщо пропустили планову вакцинацію.

Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років (навіть ті, які мають фальшиву довідку про щеплення, але насправді не були вакциновані), а також дорослі з груп ризику — військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

Усі регіони забезпечено вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 7 березня в Україні було 1 173 915 доз. Перевірити кількість вакцин у вашій області можна у таблиці. Зауважте, що зробити щеплення вакцинами, закупленими державним коштом, можна ЛИШЕ у комунальних («державних») закладах охорони здоров’я, що надають первинну допомогу. Направляти на щеплення можуть сімейні лікарі, терапевти й педіатри.

Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області: http://moz.gov.ua/regionalni-upravlinnja.

Кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення. Дев’ять із десяти невакцинованих людей, що контактують із хворим, будуть заражені. Захворювання на кір може мати тяжкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідності та смерті. Специфічного лікування від кору немає. Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Докладно про кір та вакцинацію проти кору: https://bit.ly/2Dok6Qh.

Інші новини