Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
27.06.2022
11:38

За підтримки ЄС запустився інформаційний вебсайт Treatment4Ukraine для українців, які потребують лікування за кордоном

24 червня відбулася презентація і запуск платформи «Treatment4Ukraine/Лікування для України» (www.treatment4ukraine.com). Її мета — стати джерелом інформації про доступне в Європі лікування для громадян, котрі були змушені виїхати з України у зв’язку з воєнними діями з з боку російської федерації. Зокрема, це сайт для українців, які живуть з ВІЛ, вірусними гепатитами, туберкульозом, а також для тих, хто перебуває на замісній підтримувальній терапії.

Інформаційну платформу «Treatment4Ukraine/Лікування для України» (www.treatment4ukraine.com) створено в межах Проєкту «Надання підтримки Україні у розвитку сучасної системи громадського здоров’я» за фінансового сприяння ЄС.

«Повномасштабна війна російської федерації проти України, розпочата у лютому 2022 року, спричинила найбільшу міграційну кризу в Європі з часів Другої світової війни, змусивши понад 7 мільйонів українців виїхати в інші європейські країни у пошуках безпечного прихистку. У відповідь на ситуацію, Представництво ЄС разом з партнерами виступило з ініціативою зі створення платформи, яка закумулює інформацію щодо можливостей лікування і терапії для людей, які живуть з ВІЛ, туберкульозом, гепатитами В або С, або отримують замісну підтримувальну терапію. Так з’явився вебсайт www.treatment4ukraine.com, покликаний у довготривалій перспективі надавати доступну наразі і оновлену згодом інформацію про опції лікування у країнах Євросоюзу і не тільки», — зазначає Олександра Яновська, координатор з розробки політик у сфері охорони здоров’я, Представництво Європейського Союзу в Україні.

Інформація на вебсайті www.treatment4ukraine.com охоплює всі країни Європи, а сторінка кожної з країн для зручної навігації містить такі розділи:

  • загальні вимоги до українців щодо перебування в країні та їхній правовий статус, який захист можна отримати, як зареєструватися і де шукати допомогу;
  • як отримати доступ до послуг з охорони здоров’я, дізнатися особливості щодо медичного страхування або зв’язатися із сімейним лікарем;
  • послуги для людей, які живуть з ВІЛ, лікуються від туберкульозу, гепатитів В та С, а також перебувають на замісній підтримувальні терапії. Ці розділи містять інформацію про те, які сервіси є безкоштовними, а за які потрібно внести часткову або повну оплату; які ліки і за якою процедурою можна привезти з України для особистого використання; де шукати заклади охорони здоров’я та лікарів; як оформити рецепт, щоб за ним видали необхідні ліки.

Додатково вказано, які країни пропонують для українців послуги перекладу через волонтерські ініціативи, професійні асоціації або безпосередньо у закладах охорони здоров’я.

Команда розробників сайту «Treatment4Ukraine/Лікування для України»  використовувала як відкриті джерела даних (вебсайти міністерств охорони здоров’я, міністерств внутрішніх справ, відділів з питань еміграції, портали Національних центрів громадського здоров’я, вебсайти міжнародних організацій у справах біженців, організацій, що надають юридичну допомогу; вебсайти неурядових громадських організацій, що допомагають людям, які живуть з ВІЛ, гепатитом B або C, туберкульозом, тим що потребують ЗПТ), так і проводила особисті консультації з представниками закладів громадського здоров’я, лікарень у всіх європейських країнах.

Дані на сайті будуть регулярно оновлюватися відповідно до актуальної інформації в країнах щодо правил реєстрації, перебування та отримання медичної допомоги. Контакти для зворотного зв’язку, партнерства, побажань та пропозицій щодо оновлення інформації: treatment4ukraine@gfa-group.de.

Інші новини