Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Замісна підтримувальна терапія: досвід Грузії
14.07.2015
15:10

Замісна підтримувальна терапія: досвід Грузії

З 27 червня по 3 липня 2014 року за ініціативи проекту USAID "Реформа ВІЛ-послуг в дії"  відбувся обмін досвідом українських та грузинських фахівців у сфері організації опіоїдної замісної терапії для наркозалежних в рамках навчального туру у Грузію.  

У навчанні взяли участь 14 представників обласних управлінь здоров’я, Центрів протидії ВІЛ/СНІДу, наркологічних диспансерів та лікарень, громадських організацій з Полтавської,  Одеської, Дніпропетровської, Київської та Миколаївської областей. Від ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України» у заході взяла участь Ірина Іванчук, спеціаліст з координації ЗПТ.

Протягом навчального туру учасники зробили огляд реформи охорони здоров’я та формування політики у сфері охорони здоров’я в Грузії за останні 10 років, також приділили увагу розвитку державних програм по замісній терапії та наркоситуації в Грузії.  Крім того, було розглянуто механізми організації опіоїдної замісної терапії, які фінансуються Глобальним Фондом, та стратегії залучення партнерів споживачів ін’єкційних наркотиків у програмі профілактики ВІЛ-інфікування.

Учасники туру здійснили навчальний візит державну та приватну ОЗТ клініки, відвідали обласний центр громадського здоров’я, де обговорили механізми глобального менеджменту, логістики, фінансування та поставки препаратів.  

 

 

Інші новини