Центр громадського здоров’я вітає усіх донорів України
14 червня в Україні традиційно відзначається Світовий день донора крові.
Сьогодні Центр громадського здоров’я вітає усіх донорів України та висловлює глибоку подяку за їхній внесок у порятунок життів та підтримку громадського здоров’я нашої держави.
Необхідність у переливанні крові виникає щодня і неможливо передбачити, коли, кому і в якій кількості буде потрібна кров. Саме зусиллями донорів своє життя продовжують мільйони українців.
Ми вдячні всім, хто коли-небудь здавав кров та дотримується цієї доброї традиції. Ви даруєте найцінніше – частинку свого життя для хворих не лише в нашій державі, а й в усьому світі.
Щиро зичимо вам міцного здоров’я та закликаємо усіх долучатися до донорського руху!
Як стати донором?
- Щоб стати донором крові, зверніться до місцевої станції переливання крові чи центру крові. Також можна звернутися до недержавних організацій, стати на облік як донор та здати кров: використайте ресурс donor.ua, що містить широку базу медичних закладів, а також збирає адресні потреби по центрам крові.
- Донором крові чи плазми може стати кожний здоровий громадянин України у віці від 18 до 60 років, вагою не менше 50 кг.
- Візьміть із собою документ, що посвідчує особу.
- У пункті донації ви отримаєте детальну інформацію про донорство, свої права та обов’язки, заповните анкету донора.
- Перед процедурою обов’язковими є співбесіда з лікарем, медичний огляд та лабораторні обстеження.
- Усі процедури триватимуть близько 1 години.
- Не забудьте взяти у лікаря довідку: людині, яка стала донором крові, надаються два вихідних дні.
Після здачі крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову здавати кров. Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - 4 разів на рік.
Як підготуватися?
- Стандартний об’єм однієї кроводачі 450 мл + 40 мл крові для аналізів (близько 10% від загального об’єму крові). - Напередодні відмовтеся від жирної, смаженої, гострої та копченої їжі, молочних продуктів і яєць. Рекомендується солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, сушки, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів). Вранці обов’язково легко поснідайте.
- Заборонено вживати алкоголь та енергетичні напої за 48 годин(2 доби) до процедури здачі крові, лікарські засоби за 72 години (3 доби). Не куріть протягом 2 годин до процедури та 2-3 години після.
- Після здавання крові відпочиньте протягом 10 хвилин, з'їжте легку їжу та випийте солодкий чай;
- Протягом наступних 12 годин краще уникати інтенсивних фізичних навантажень
За матеріалами donor.ua