Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
23.07.2020
17:04

Понад 70% загальної кількості щорічних ампутацій є наслідком цукрового діабету

Діабетична стопа — одне із найбільш серйозних ускладнень цукрового діабету, виникає у 25% людей із цим захворюванням.

Основними методами профілактики є контроль глікемічного індексу і спостереження за тактильною та больовою чутливістю. 

Сезон дач і відпочинку «на природі» є одним із найнебезпечніших для людей із діабетом, оскільки відсутність чутливості, веде до того, що нанесені рани, проколи, забиті місця, які залишаються непоміченими, перетворюються у патологічні процеси.

Основними факторами ризику розвитку синдрому діабетичної стопи є ураження нервових закінчень (нейропатична стопа) і судин (ішемічна стопа) внаслідок підвищеного вмісту глюкози в крові, наявної патології периферичних судин, зниження стійкості до інфекцій, куріння тощо.

Також факторами ризику є пошкодженням і неправильно підібране взуття. 

Хто в групі ризику?

Не у всіх пацієнтів з діабетом розвиваються ускладнення, що можуть призвести до розвитку діабетичної стопи. До групи ризику належать:

  • люди, що зловживають алкоголем;
  • курці;
  • літні пацієнти;
  • люди із порушенням зору;
  • хворі з деформаціями стоп;
  • люди із захворюваннями периферичних артерій;
  • хворі із діабетичною нефропатією і хронічною нирковою недостатністю;
  • пацієнти з дистальною полінейропатією на стадії клінічних проявів.

Всі пацієнти з діабетом повинні щорічно проходити огляд, щоб виявити ризик виникнення діабетичної стопи. Пацієнти з групи ризику, повинні проходити огляд кожні пів року.

Клінічний огляд дозволяє виявити фактори ризику і запобігти розвитку діабетичної стопи або ж виявити ураження на початковій стадії, коли можливе ефективне лікування без оперативного втручання.

Діабетична стопа — найважче ускладнення цукрового діабету, яке може призвести до розвитку виразок і навіть ампутації. Виявлення ризиків, суворий глікемічний контроль, комплексна терапія, профілактичні заходи та своєчасний діагноз можуть мінімізувати ускладнення.

Інші новини