Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Стратегію розвитку національної системи крові підтримав Кабмін
20.02.2019
17:20

Стратегію розвитку національної системи крові підтримав Кабмін

Сьогодні на засіданні Уряду було ухвалено Стратегію розвитку національної системи крові в Україні, яка допоможе забезпечити рівноправний та своєчасний доступ до компонентів донорського крові для пацієнтів.

«Одним із основних досягнень, які забезпечує прийняття цієї Стратегії, ми вважаємо той факт, що віднині в Україні буде переглянуто шляхи фінансування системи крові. В майбутньому це дозволить уникнути ряду важливих проблем, які стосуються закупівлі нового обладнання, технологій тощо. Зрештою, варто сказати, що затвердження цієї стратегії є вагомим і вкрай необхідним нагальним кроком в реформуванні медичної галузі України», — коментує Володимир Курпіта, генеральний директор ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України».

Також Стратегія передбачає впровадження європейських стандартів і практик діяльності системи крові, забезпечення України необхідною кількістю донорської крові — близько 1,4 млн донацій на рік.

Крім того, перегляд підходів до формування потреби уможливить у подальшому високий рівень координації між регіонами і, як наслідок, рівномірний розподіл життєво необхідного ресурсу.

«Важливо зазначити, що відтепер функціонуватиме так звана трирівнева система крові. Вона передбачає госпітальний, регіональний та національний рівні, де будуть зберігати, розподіляти, заготовляти та координувати процеси. Трирівнева система передусім дозволить зменшити ризики інфікування крові на всіх етапах її використання, а розвиток цієї системи відбуватиметься за рахунок добровільного донорства. Відтак ми очікуємо позитивного впливу цієї системи на вирішення пріоритетних питань громадського здоров’я, зокрема на боротьбу з поширенням таких епідемій, як ВІЛ, вірусний гепатит тощо», — додає Володимир Курпіта.

Зауважимо, що Стратегію розвитку національної системи крові в Україні ухвалено вперше і за рахунок перегляду джерел фінансування її реалізація коштуватиме близько 6,5 млрд грн до 2022 р.

Інші новини