Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Вакцинація проти COVID-19
02.10.2023
09:27

Вакцинація проти COVID-19: рекомендації щодо бустерної дози та пріоритетних груп населення

Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики (НТГЕІ) визначила пріоритетні групи населення для вакцинації проти COVID-19, а також позицію щодо порядку отримання бустерних доз проти COVID-19 під час епідемічного сезону 2023-2024 роках. Міністерство охорони здоров'я наказом №1700 від 27 вересня 2023 року затвердило позицію технічної групи експертів. 

Згідно з висновками НТГЕІ, рекомендований курс з первинної вакцинації проти COVID-19 та першого бустеру складається з 3 щеплень. 

Перший бустер вводять через 5 місяців після первинної вакцинації.  

Особам, які в групі ризику тяжкого перебігу захворювання, рекомендовано щепитися додатковим бустером через півроку після попереднього. Необхідність у додатковій бустерній дозі визначає лікар залежно від стану пацієнта та епідемситуації в країні. 

В групі ризику тяжкого перебігу COVID-19 перебувають особи: 

- старші 60 років; 

- із серйозними супутніми захворюваннями; 

- медичні працівники. 

Особам, які мають порушення схеми вакцинації або не отримали другу дозу вакцини чи першу бустерну дозу, рекомендовано надолужити їх за першою можливістю. Мінімальний інтервал до введення першої бустерної дози становить щонайменше 5 місяців для дорослих та 6 місяців для дітей. 

Введення наступних додаткових бустерних доз відбувається з інтервалами в 6 місяців після попереднього щеплення. 

Нагадаємо, що вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна. Отримати щеплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів щеплень

Вакцинація проти COVID-19 допомагає запобігти тяжким випадкам захворювання та ускладненням.  Проте навіть якщо особа пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метру, користуватись маскою в громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні. 

COVID-19 поширюється повітряно-крапельним шляхом. Також можна заразитися, торкнувшись очей, носа або рота після контакту з інфікованим предметом або поверхнею.

Серед найпоширеніших симптомів симптомів захворювання є новий безперервний кашель, висока температура, втрата або зміна нормального відчуття смаку або запаху. При появі таких симптомів, варто одразу звернутися до сімейного лікаря. 

Під час епідемії COVID-19 в Україні було зареєстровано більше 5,5 млн підтверджених випадків захворювання, з яких понад 112 тис. осіб померли.

Інші новини