Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: результати 2 тижня
14.02.2022
11:08

Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: результати 2 тижня

За другий тиждень кампанії щеплення проти поліомієліту в Україні, станом на 14 лютого 2022 року, захист отримали 21 273 дитини віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). З них 10 605 отримали 1 дозу (12%) та 10 668 отримали другу дозу (19%). Деякі області розпочали щеплення з січня. 

Найвищі показники охоплення в таких областях: 

  • Дніпропетровській (46%); 
  • Вінницькій (26%);
  • Кіровоградській (24%);
  • Луганській (20%);
  • Херсонській (19%);
  • Сумській (17%);
  • Хмельницькій (17%);
  • Рівненській (17%) областях. 

Найнижчі показники у Львівській (8%), Одеській (9%), Київській (10%), Черкаській (12%), Миколаївській (12%) областях. 

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано лише 15% від плану. 

Такого темпу вакцинації недостатньо, щоб впоратись зі спалахом поліомієліту. Тому наразі діти в Україні, які не отримали або пропустили щеплення проти поліомієліту, — у небезпеці.

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. 

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч. 

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо.

На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплять інактивованою вакциною (ін’єкціями). 

Державним коштом закуплено вакцину виробництва «Імовак Поліо» (виробництва Санофі Пастер, Франція), яка безпечна, ефективна, прекваліфікована ВООЗ і захищає від всіх типів поліовірусу. Вакцина, яка потрібна для цього етапу, вже розподілена по регіонах. Відповідний наказ МОЗ був затверджений 26 січня 2022 року. Батьки можуть безоплатно щепити нею дитину в державних закладах охорони здоров’я.

Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: 

  • 2, 4 вакциною ІПВ;
  • 6, 18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

 Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Інші новини