Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Завершився перший цикл спеціалізації сестер медичних «Практики з інфекційного контролю та гігієна рук в закладах охорони здоров`я»
23.12.2024
15:00

Завершився перший цикл спеціалізації сестер медичних «Практики з інфекційного контролю та гігієна рук в закладах охорони здоров`я»

16-19 грудня 2024 року в Києві відбувся завершальний тренінг циклу спеціалізації сестер медичних «Практики з інфекційного контролю та гігієна рук в закладах охорони здоров`я». 

Захід проведено Міжнародною організацією РАТН у рамках проекту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» із залученням Центру громадського здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України для фахівців відділів з інфекційного контролю центрів контролю і профілактики хвороб МОЗ України (ЦКПХ) та викладачів Івано-Франківського і Київського фахових медичних коледжів. 

Вітаючи учасників тренінгу, заступник Міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін відзначив важливість тренінгу.  Він зауважив, що медичні сестри, як безпосередні надавачі медичної допомоги, вже долучилися до формування системи управління якістю в закладах охорони здоров’я. Їхня професійна підготовка з інфекційного контролю вкрай необхідна, адже дозволить отримати кваліфіковані кадри не лише для реалізації вже визначених законодавством вимог, але й стане поштовхом для розвитку інфекційного контролю. 

Курс спеціалізації медичних сестер з інфекційного контролю тривав упродовж жовтня-грудня 2024 року. Вперше при навчанні акцентовано увагу на ролі медичних сестер, зокрема молодших медичних спеціалістів, у інфекційному контролі. Навчальна програма курсу тривала 180 годин за такими напрямками:

  • аналіз принципів і стратегій інфекційного контролю;
  • навчання практичним навичкам гігієни рук; 
  • ознайомлення з епідеміологічними концепціями та методами нагляду за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги;
  • розвиток практичних навичок з лідерства сестер медичних, щоб вони могли ефективно організувати роботу відділу з інфекційного контролю та забезпечувати дотримання галузевих стандартів.

Учасники тренінгів отримали навички управління і координації відділу з інфекційного контролю. Крім того, програма допомогла слухачам набути й розвивати навички ефективної комунікації та співпраці з медичними співробітниками, пацієнтами та іншими зацікавленими сторонами. 

Напрацьовані в рамках проекту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» навчальні матеріали PATH передасть Центру громадського здоров’я для подальшого розповсюдження в медичних коледжах України.

Інші новини