Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
МОЗ за участю партнерів посилює спроможність України у забезпеченні сталості програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу
20.05.2016
10:52

МОЗ за участю партнерів посилює спроможність України у забезпеченні сталості програм з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

19 травня 2016 року в МОЗ України в рамках місії Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією в Україну в.о. Міністра Віктором Шафранським проведено зустріч з метою обговорення питань щодо забезпечення в Україні життєстійкості та стабільності програм у сфері профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та внесок Уряду, міжнародних донорів у реалізацію цих програм.

Зустріч проведено за участю керівного складу МОЗ України, представників Міністерства фінансів України, місії Глобального фонду, ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України», а також представників міжнародних організацій, які здійснюють вагомий внесок у консолідацію зусиль для подолання туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в Україні, зокрема Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та організації, які входять до системи ООН (ЮНЕЙДС, ВООЗ, ЮНІСЕФ).

У ході зустрічі Віктор Шафранський зазначив, що завдяки співпраці з Глобальним фондом Україна отримала додаткові можливості для розширення обсягу послуг пацієнтам з ВІЛ/ТБ, забезпечення рівного доступу ключових груп ризику до послуг з профілактики, діагностики, лікування, догляду та підтримки у сфері протидії ВІЛ/ТБ, а також зміцнила можливості громадського суспільства у забезпеченні надання послуг, заснованих на потребах ключових груп населення, яких торкнулась епідемія ВІЛ/ТБ.

Яцек Тишко, директор ЮНЕЙДС в Україні, зазначив, що міжнародні організації системи ООН, які працюють в Україні, вбачають одним із важливих завдань для посилення відповіді на епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу в Україні – стандартизацію та оптимізацію схем лікування відповідно до міжнародних стандартів, що суттєво знизить витрати на лікування та збільшить охопленням усіх, хто його потребує. Також він відзначив необхідність забезпечення починаючи з 2017 року державним фінансуванням програм замісної підтримувальної терапії, які протягом багатьох років фінансуються виключно за рахунок коштів міжнародних донорів. Адже відповідне державне фінансування пріоритетних заходів національних програм з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу – це запорука стримування епідемії. Крім того, такі підходи держави нададуть додаткові можливості для отримання Україною необхідного донорського фінансування для стримування епідемій.

За результатами зустрічі Віктор Шафранський дав доручення відповідним структурним підрозділам МОЗ України вжити у найкоротші строки організаційних заходів для стандартизації та оптимізації схем лікування відповідно до міжнародних стандартів. Зокрема, узгоджено, що протягом наступного тижня робоча група МОЗ України з питань підготовки пропозицій до номенклатури медикаментів для антиретровірусної терапії дорослих, підлітків і дітей, тест-систем для діагностики ВІЛ-інфекції, супроводу АРТ та моніторингу перебігу ВІЛ-інфекції у хворих, визначення резистентності вірусу, проведення референт-досліджень опрацює та прийме узгоджені рішення щодо врахування пропозицій міжнародних партнерських організацій до переліку препаратів для антиретровірусної терапії. Також, протягом наступного тижня буде утворено та організовано роботу відповідної робочої групи МОЗ України з питань підготовки пропозицій до номенклатури лікарських засобів та медичних виробів для програм замісної підтримувальної терапії, які, відповідно до заходів Загальнодержавної програми з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, повинні закуповуватися за рахунок державного фінансування. Учасники зустрічі також обговорили подальші можливі кроки для забезпечення належного фінансування програм з ВІЛ/ТБ за рахунок державного бюджету.

Довідково

Проекти Глобального фонду в Україні є невід’ємною частиною державних цільових програм у сфері профілактики та протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та реалізовуються відповідно до Закону України «Про виконання програм Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні». Починаючи з 2003 року до теперішнього часу Глобальний фонд інвестував в Україну 428,7 млн дол. США. 23 лютого 2015 року Глобальний фонд підписав три угоди з урядом України і партнерами громадянського суспільства про надання на період з 2015 по 2017 роки гранту на загальну суму 134 млн дол. США для стримування в Україні епідемій ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу.

Прес-служба МОЗ України

Інші новини