Нова поставка препарату замісної підтримувальної терапії
Нова поставка препарату замісної підтримувальної терапії (ЗПТ) вже надійшла до Волинської, Житомирської, Херсонської, Хмельницької, Київської та Сумської областей. Ліки закупили за кошти Державного бюджету України на 2019 рік.
В рамках зазначеної поставки до областей доставлено 366 додаткових лікувальних курсів з наступним розподілом по регіонам:
- Волинська область + 68 додаткових курсів;
- Житомирська + 26;
- Херсонська + 111;
- Хмельницька + 27;
- Київська + 74;
- Сумська + 60.
Замісна підтримувальна терапія є визнаним у світі та найбільш економічно ефективним методом лікування осіб із психічними та поведінковими розладами внаслідок вживання опіоїдів.
Зазвичай для ЗПТ використовують препарати метадону гідрохлорид та бупренорфіну гідрохлорид. Проте, в окремих країнах, можуть застосовувати медичний героїн або комбінацію бупренорфіну з налоксоном.
На ефективність програми впливають певні чинники:
- правильність призначення препарату (діагноз (МКХ-10) «синдром залежності від опіоїдів»);
- правильність призначеної дози (врахування індивідуальних потреб, дотримання принципу призначення низьких початкових доз та високих підтримувальних, дотримання рекомендацій щодо терапевтично ефективних доз);
- безперервне і тривале лікування (відсутність обмежень щодо строку лікування, включно із можливістю довічного лікування з огляду на розуміння залежності не як гострого стану, а як хронічної хвороби);
- поєднання фармакологічного лікування із заходами психосоціального супроводу;
- доступність лікування у зв’язку з коморбідними станами (зв’язки зі службами ВІЛ, ТБ, інтеграція послуг тощо).
Окрім своєї ефективності у попередженні ВІЛ-інфекції, ЗПТ також знижує ризики інфікування гепатитом С, підвищує прихильність до лікування ВІЛ та зменшує ризики передозування.