
Центр громадського здоров’я провів тренінг для лікарів щодо сучасних підходів у веденні випадків ВІЛ-інфекції
21–22 травня у Києві відбувся тренінг «ВІЛ-інфекція. Ведення випадку. Діагностика. Профілактика» для лікарів, котрі працюють з людьми, які живуть з ВІЛ. Захід, організований Центром громадського здоров’я України (Центр), який зібрав медичних фахівців із різних регіонів країни, мав на меті покращити їхні знання та практичні навички в наданні медичних послуг відповідно до чинних галузевих стандартів.
Завідувачка відділу управління та протидії ВІЛ-інфекції Центру Лариса Гетьман ознайомила учасників з основними запланованими змінами до стандарту «ВІЛ-інфекція». Серед них — впровадження ін’єкційної форми доконтактної профілактики (ДКП), застосування телемедицини в діагностиці ВІЛ та оновлення схем антиретровірусної терапії (АРТ) відповідно до сучасних міжнародних клінічних рекомендацій.
Фахівці Центру також представили учасникам актуальну нормативну базу та сучасні рекомендації з питань діагностики, лікування і профілактики ВІЛ-інфекції.
Практична частина тренінгу охоплювала формування та аналіз маршруту пацієнта на всіх етапах діагностики, призначення схем АРТ із урахуванням супутніх захворювань на пізніх стадіях ВІЛ, а також вправи з ведення випадків вірусологічної невдачі. Особливу увагу приділили доконтактній і постконтактній профілактиці ВІЛ-інфекції.
Захід організовано в межах проєкту «Посилення лікування ВІЛ-інфекції, спроможності лабораторної мережі, замісної підтримуючої терапії та програмного моніторингу в Україні» в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR).
Після завершення тренінгу учасники проходять підсумкове оцінювання знань і отримують сертифікати з балами безперервного професійного розвитку.