Оперативні дані захворюваності на кір за 38 тиждень: відбулося прогнозоване збільшення захворюваності
За оперативними даними Центру громадського здоров’я МОЗ України, за 38-й тиждень 2018 року на кір захворіли 563 людини – 185 дорослих і 378 дітей. З початком навчального року відбулося прогнозоване збільшення кількості захворювань на кір серед дітей – 378 випадків цього тижня проти 253 минулого (дорослі: 187 та 185 випадків відповідно). Це на 28% більше, ніж попереднього тижня.
Через групове перебування дітей в навчальних закладах ризик захворіти на кір та інші інфекційні захворювання збільшується, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень. Нагадуємо, що невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки: нещодавно Міністерство охорони здоров’я України і Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних та Київської міської державних адміністрацій про існуючі норми закону офіційним листом.
З початку року на кір захворіли 31 443 людини – 12 757 дорослих і 18 686 дітей.
Найбільше людей захворіли на кір у Львівській (всього 6 195 людей: 1 936 дорослих і 4 259 дітей), Закарпатській (всього 3 105 людей: 593 дорослих і 2 512 дітей), Івано-Франківській (всього 2 886 людей: 831 дорослий і 2 055 дітей), Одеській (всього 2 437 людей: 1 229 дорослих і 1 208 дітей), місті Києві (всього 2 218 людей: 1 398 дорослих і 820 дітей) та Тернопільській (всього 1 713 людей: 657 дорослих і 1 056 дітей) областях.
Оперативні дані щодо захворюваності на кір у розрізі всіх регіонів можна побачити на сайті Центру громадського здоров’я за посиланням: завантажити.
Всього з початку року від ускладнень кору померло тринадцять людей: дев’ятеро дітей і четверо дорослих.
Кір – небезпечне і дуже заразне вірусне захворювання, ліків від якого не існує, а ускладнення цієї хвороби можуть призвести до смертельних наслідків. Діти і дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, знаходяться у зоні ризику. Захистити від хвороби може тільки вакцинація.
Для вироблення колективного імунітету необхідно, щоб рівень вакцинації досягав 95-98%, тож іще раз звертаємо увагу батьків: якщо вашій дитині скоро виповниться 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення відповідно до календаря. Якщо ж дитина пропустила першу чи другу дози вакцини КПК за графіком, або ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення ви робили дитині, зверніться до медичного закладу, щоб якнайшвидше отримати безоплатне щеплення. Тепер зробити безоплатне щеплення КПК та надолужити пропущені дози вакцини можна усім дітям до 18 років. Довідка для батьків щодо небезпеки кору та інформація щодо вакцинації проти кору – тут.
Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я затвердили Наказ про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Зокрема, йдеться про поширення захворюваності у групах, що проживають у спільному просторі (військові, учасники Операції об’єднаних сил, студенти), а також серед освітян і медиків.
Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:
- серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);
- студентів навчальних закладів без обмеження віку.
Для проведення імунізації цих груп дорослих в Україні вакцини є в наявності в усіх регіонах.
Станом на 20 вересня 2018 року в Україні наявні 704 019 доз вакцин.
Відповідно до чинного законодавства, вакцини закуповуються лише для імунізації дітей. Рішення про імунізацію дорослих у групі ризику приймається як реагування на спалах кору. Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.