Референс-лабораторії ЦГЗ успішно пройшли акредитацію НААУ
Референс-лабораторії ЦГЗ успішно підтвердили акредитацію НААУ.
Референс-лабораторії Центру громадського здоров’я успішно пройшли другий нагляд за випробувальними лабораторіями аудиторами Національного агентства з акредитації України (далі — НААУ). Рішення аудиторів НААУ підтверджується атестатом про акредитацію відповідно до вимог стандарту.
за результатами прийняття рішення аудиторів НААУ, Центр отримав оновлений зі змінами Атестат про акредитацію та сферу акредитації за №202305, зареєстрований у Реєстрі НААУ 31 липня 2024р., який засвідчує компетентність РЛ щодо виконання вимог ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій».
Акредитацію НААУ пройшли такі лабораторії ЦГЗ:
-
Референс-лабораторія діагностики туберкульозу, бактеріальних, паразитарних та особливо небезпечних патогенів;
-
Референс-лабораторія з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів.
Ці лабораторії відповідають вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 1725:2017, IDT) у сфері визначення показників безпечності: дезінфекційних та антисептичних засобів, парфумерно-косметичної продукції, засобів мийних, засобів косметичних та піномиючих; продукції целюлозно-паперової промисловості; побутового пилу, поживних середовищ; води водопровідної, змивів, випробування медичних виробів для діагностики in vitro, неактивних медичних виробів, збудників інфекційних хвороб кліщів.
А отже, акредитація засвідчує можливість лабораторій ЦГЗ проводити випробування продукції в цій сфері та забезпечити точність, достовірність і відтворюваність результатів. Також підтверджує незалежність лабораторій від будь-якого адміністративного, фінансового чи іншого тиску, що можуть вплинути на технічні оцінки й результати випробувань продукції. А тому замовники можуть довіряти результатам випробувань у лабораторіях Центру.
Стандарт ДСТУ EN ISO/IEC 17025 демонструє компетентність лабораторій ЦГЗ як на національному рівні, так і в усьому світі. Це полегшить співпрацю між лабораторіями та іншими органами завдяки ширшому прийняттю результатів оцінки відповідності між країнами.