Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: результати третього тижня
21.02.2022
16:38

Всеукраїнська кампанія щеплення проти поліомієліту: результати третього тижня

За третій тиждень кампанії щеплення проти поліомієліту в Україні, станом на 21 лютого 2022 року, захист отримали 40 026 дітей віком від 6 місяців до 6 років (1 або 2 дози ІПВ). З них 20 735 отримали 1 дозу (23%) та 19 291 отримали другу дозу (35%). Деякі регіони розпочали кампанію в січні.

Найвищі показники охоплення в таких областях: 

  • Дніпропетровській (92%),
  • Кіровоградській (42%),
  • Вінницькій (41%),
  • Луганській (41%) областях. 

Найнижчі показники у Львівській (19%), Полтавській (22%), Черкаській (22%), Київській (22%),  Сумській (22%),  Запорізькій (22%) областях. 

Всього на першому етапі заплановано щепити 144 тис. дітей. Наразі виконано 28% від плану. 

“Темпи вакцинації залишаються недостатніми. Високе охоплення щепленнями на  першому етапі — ключова складова для подолання спалаху поліомієліту. Сьогодні діти, які не мають всіх необхідних щеплень проти поліомієліту, у небезпеці”, зазначив Ігор Кузін, заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар, на селекторній нараді з регіональними координаторами.  
Рішення про продовження 1 етапу кампанії буде оприлюднене згодом. 

Просимо батьків звернутися до свого сімейного лікаря та перевірити статус щеплень вашої дитини згідно з Календарем. У разі потреби, запланувати надолужити пропущені щеплення. Вакцина ІПВ дає індивідуальний захист, а значить збереже ваших дітей від можливого інфікування. 

Нагадаємо, у жовтні 2021 року в Україні зафіксували випадок поліомієліту в Рівненській області. За результатами досліджень у Регіональній референс-лабораторії м. Гельсінкі, півторарічна дівчинка інфікувалася дериватом вакцинного поліовірусу типу 2 (VDPV2) та має параліч. 

Аби надати кожній дитині індивідуальний захист від інфікування поліовірусом, з 1 лютого 2022 року розпочалася кампанія імунізації проти поліо.

На першому етапі запрошують тих дітей, котрі пропустили одне з перших щеплень (у 2 та 4 місяці) згідно з Календарем профілактичних щеплень або не отримали їх зовсім. Щеплять інактивованою вакциною (ін’єкціями). 

Державним коштом закуплено вакцину виробництва «Імовак Поліо» (виробництва Санофі Пастер, Франція), яка безпечна, ефективна, прекваліфікована ВООЗ і захищає від всіх типів поліовірусу. Вакцина, яка потрібна для цього етапу, вже розподілена по регіонах. Відповідний наказ МОЗ був затверджений 26 січня 2022 року. Батьки можуть безоплатно щепити нею дитину в державних закладах охорони здоров’я.

Поліомієліт (поліо) — це небезпечне інфекційне захворювання. Його спричиняє поліовірус, який вражає нервову систему та може призвести до невиліковного паралічу. У важких випадках — до смерті.

Якщо вірус потрапить на побутові предмети чи іграшки, то нещеплена дитина може інфікуватися. Як правило, інфікування починається з брудних рук, через них і потрапляє до рота. Після цього вірус розмножується в кишківнику. Вірус може жити в слині або калі інфікованої дитини протягом багатьох тижнів. З випорожненням інфікованого маляти вірус заражає воду та розповсюджується далі.

Поліомієліт невиліковний, на сьогодні не існує спеціального противірусного лікування цього захворювання. Але його поширенню можна запобігти завдяки щепленням: 

  • 2, 4 вакциною ІПВ;
  • 6, 18 місяців, 6 і 14 років вакциною ОПВ.

 Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Читайте також:

ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ: РЕЗУЛЬТАТИ 1 ТИЖНЯ
ВСЕУКРАЇНСЬКА КАМПАНІЯ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ПОЛІОМІЄЛІТУ: РЕЗУЛЬТАТИ 2 ТИЖНЯ
Відповіді на поширені питання батьків про щеплення
Як захистити дитину від поліомієліту
Затверджений план заходів для дітей проти поліомієліту 

Інші новини