Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Епідемії грипу в Україні немає
14.12.2018
17:30

Епідемії грипу в Україні немає

Минулого тижня вперше за сезон в Україні перевищено епідемічний поріг із захворюваності на грип — відбувся типовий для цієї пори року та цілком очікуваний епідемічний підйом захворюваності. Наразі про початок епідемії грипу не йдеться. Центр громадського здоров’я пояснює, чому перевищення епідемічного порога захворюваності на грип не є епідемією і як відрізнити одне від іншого.

Що таке епідемічний поріг, і як його розраховують

Епідемічний поріг — це інтенсивний показник захворюваності на грип і ГРВІ. Його розраховують на основі даних про захворюваність за багато років. Цей усереднений показник допомагає визначити початок епідемічного підйому захворюваності, який за певних умов може перерости в епідемію. Тобто це певною мірою сигнал для вжиття заходів, щоб не допустити епідемії грипу.

Розрізняють такі рівні інтенсивності епідемічного підйому захворюваності на грип:

  • середня — 649,71 на 100 000 населення;
  • висока — 845,25 на 100 000 населення;
  • дуже висока — 921,59 на 100 000 населення.

Епідемічний поріг для України та окремо для кожної області розраховують щороку.

Для нинішнього епідемічного сезону поріг становить 518,68 на 100 000 населення.

На сьогодні ця цифра перевищена на 1,8%, що є типово та очікувано для цієї пори року і не означає, що в країні розпочалася епідемія.

Коли можна говорити про епідемію

Епідемію фіксують, коли показники захворюваності на грип і ГРВІ перевищують епідемічний поріг середнього, високого або дуже високого рівня інтенсивності. Тобто цьогоріч про епідемію грипу можна буде говорити після того, коли інтенсивний показник захворюваності на грип досягне позначки 649,71 на 100 000 населення.

Отже, коли в Україні хворіє:

  • менше 518,68 людей на 100 000 населення — епідемічний поріг не перевищено, тож зберігайте спокій, вакцинуйтеся проти грипу, багато гуляйте і вживайте інших профілактичних заходів;
  • від 518,68 до 649,70 людей на 100 000 населення — країна перетнула епідемічний поріг, але не варто панікувати; якщо ще не встигли — оперативно вакцинуйтеся проти грипу, дотримуйтесь порад із профілактики, намагайтеся не контактувати з хворими; якщо захворіли — залишайтесь вдома, обов’язково звертайтеся до лікаря, а не біжіть в аптеку;
  • понад 649,70 людей на 100 000 населення — у країні епідемія грипу середньої інтенсивності, тож починаються протиепідемічні та обмежувальні заходи; треба зберігати спокій, ще оперативніше вакцинуватися, дотримуватись порад із профілактики, бажано не відвідувати масові заходи і не контактувати з хворими; у разі погіршення самопочуття — викликати лікаря додому, не відвідувати аптеки чи медзаклади і не наражати інших на небезпеку.

Нагадуємо: лише вакцинація є надійним методом профілактики грипу та попередження важких ускладнень цієї хвороби.

Оперативні дані щодо захворюваності на грип та ГРВІ в Україні: http://bit.ly/2UNpYIO.

Інші новини