Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Презентація інструменту «Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусного гепатиту С та В»
18.05.2021
16:49

Презентація інструменту «Моніторинг наявності препаратів для лікування вірусного гепатиту С та В»

19 травня Міністерство охорони здоров’я України, Центр громадського здоров’я МОЗ України, проєкт USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» і Texty.org.ua презентують інструмент, який забезпечує доступ громадян України до інформації щодо наявності лікарських засобів для лікування вірусного гепатиту (ВГ) в закладах охорони здоров’я. 

Інструмент також дозволяє урядовим та медичним структурам контролювати перерозподіл препаратів, необхідних для лікування ВГ, у межах регіонів та закладів. Він налагоджує повний і вільний доступ до відповідної інформації для всіх залучених сторін, полегшує маршрут пацієнта для отримання лікування.

Публічна онлайн-презентація інструменту відбудеться 19 травня о 15:00 в Zoom. 

 

Участь у презентації візьмуть: 

Віктор Ляшко — Перший заступник Міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України

Павло Поламарчук — Державний експерт експертної групи з  розвитку регіональних систем громадського здоров'я та прогнозування Директорату громадського здоров'я та профілактики захворюваності МОЗ України

Ірина Іванчук — Начальник відділу вірусних гепатитів та опіоїдної залежності Центру громадського здоров'я МОЗ України

Катерина Оніліогву — керівниця напряму відкритих даних проєкту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS»

Денис Губашов — консультант із провадження політики відкритих даних, аналітик видання Texty.org.ua

Також участь у заході візьмуть представники пацієнтських організацій.

 

Долучитись до презентації в Zoom можна, зареєструвавшись за посиланням. Відповідно до технічних можливостей, частина зареєстрованих учасників буде запрошена до обговорення. Трансляцію заходу можна буде також переглянути на Facebook-сторінці події

Всім зареєстрованим учасникам надійде посилання на трансляцію вранці 19 травня. Долучитися до перегляду на Facebook-сторінці зможуть усі охочі.

Інструмент реалізований на основі наборів відкритих даних, оприлюднених на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних: «Дані про наявність ліків від вірусного гепатиту С та вірусного гепатиту В». Дані для кожної лікарні оновлюються щомісячно.

До інструменту долучені понад 60 лікарень обласного на районного рівнів з усіх областей України. 

Інструмент охоплює період з грудня 2020 року по обласних (опорних) та деяких районних лікарнях. З часом кількість районних лікарень, відображених у візуалізації, зростатиме. 

Інструмент «Моніторинг наявності препаратів для лікування ВГС і ВГВ для дорослих та дітей» розроблений Texty.org.ua спільно з Центром громадського здоров’я МОЗ України у межах проєкту USAID/UK aid «Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS» за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства охорони здоров’я України.

Інші новини