Стратегію розвитку медичної освіти ухвалив Кабмін
Уперше в історії незалежної України офіційно затверджено документ, який передбачає комплексний підхід до змін у медичній освіті. Це дасть змогу у найближчі десять років здійснити фундаментальні зміни і повністю оновити підхід до відбору, навчання і професійного становлення українських медиків.
Трансформація системи охорони здоров’я неможлива без змін у медичній освіті, оскільки саме від знань та кваліфікації лікаря, здобутих під час навчання, залежать життя і здоров’я пацієнта. Стратегія —- це покрокова інструкція на десять років, що допоможе здійснити справді докорінні, а не номінальні зміни в медичній освіті. Стратегія враховує сучасний стан медичної освіти в Україні. Першим етапом підготовки стратегії стало визначення кількісних та якісних показників нинішнього рівня медосвіти, зокрема було організовано 15 фокус-груп у різних регіонах України.
Головною метою стратегії є підвищення конкурентоспроможності вищої медичної освіти і внаслідок цього підвищення якості надання медичних послуг. Основні завдання стратегії:
- підвищення якості вищої медичної освіти;
- якісна зміна післядипломної освіти;
- ефективні фінансування медичних університетів та управління ними;
- зміна академічної культури;
- розвиток наукових досліджень.
Докладніше про кожен напрям: https://bit.ly/2p2cSbS.
Завдяки ухваленню стратегії МОЗ України продовжить якісні зміни у вищій медичній освіті, зокрема, найближчим часом планує запровадити безперервний професійний розвиток та нову модель інтернатури.
У рамках розвитку медичної освіти вже було зроблено такі кроки:
- підвищено поріг для вступу, щоб до медичного університету потрапляли здібні та мотивовані абітурієнти;
- впроваджено Єдиний державний кваліфікаційний іспит, який студенти вперше складуть цього року;
- 15 березня відбудеться міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти.
Нагадаємо, що наказом Міністерства освіти і науки України від 12 грудня 2018 р. затверджено новий стандарт вищої освіти за спеціальністю «громадське здоров’я» для магістерського рівня. Розробкою документа займалися фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.