Перейти до основного вмісту
Стратегію розвитку медичної освіти ухвалив Кабмін
27.02.2019
16:44

Стратегію розвитку медичної освіти ухвалив Кабмін

Уперше в історії незалежної України офіційно затверджено документ, який передбачає комплексний підхід до змін у медичній освіті. Це дасть змогу у найближчі десять років здійснити фундаментальні зміни і повністю оновити підхід до відбору, навчання і професійного становлення українських медиків.

Трансформація системи охорони здоров’я неможлива без змін у медичній освіті, оскільки саме від знань та кваліфікації лікаря, здобутих під час навчання, залежать життя і здоров’я пацієнта. Стратегія —- це покрокова інструкція на десять років, що допоможе здійснити справді докорінні, а не номінальні зміни в медичній освіті. Стратегія враховує сучасний стан медичної освіти в Україні. Першим етапом підготовки стратегії стало визначення кількісних та якісних показників нинішнього рівня медосвіти, зокрема було організовано 15 фокус-груп у різних регіонах України.

Головною метою стратегії є підвищення конкурентоспроможності вищої медичної освіти і внаслідок цього підвищення якості надання медичних послуг. Основні завдання стратегії:

  • підвищення якості вищої медичної освіти;
  • якісна зміна післядипломної освіти;
  • ефективні фінансування медичних університетів та управління ними;
  • зміна академічної культури;
  • розвиток наукових досліджень.

Докладніше про кожен напрям: https://bit.ly/2p2cSbS.

Завдяки ухваленню стратегії МОЗ України продовжить якісні зміни у вищій медичній освіті, зокрема, найближчим часом планує запровадити безперервний професійний розвиток та нову модель інтернатури.

У рамках розвитку медичної освіти вже було зроблено такі кроки:

Нагадаємо, що наказом Міністерства освіти і науки України від 12 грудня 2018 р. затверджено новий стандарт вищої освіти за спеціальністю «громадське здоров’я» для магістерського рівня. Розробкою документа займалися фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Інші новини
21.06.2020
10:39