Як підготувати заявку для отримання грантів по програмі EU4Health: відбувся вебінар з національними координаторами
У рамках європейської програми EU4Health стартував процес подачі заявок на відкриті конкурси для наукових та навчальних закладів, науково-дослідних інститутів, лікарень, приватних закладів і організацій, громадських та пацієнтських організацій представників малого та середнього бізнесу. Національні координатори програми презентували структуру програми EU4Health, ключові напрямки, робочу програму та річні бюджети на фінансування урядових та громадських організацій на вебінарі "Актуальні відкриті конкурси за програмою EU4Health". Всього було зареєстровано 510 учасників.
Програма EU4Health передбачає здійснення фінансування проєктів для урядових установ (прямі гранти для держав членів) та неурядових організацій (відкриті конкурси) за напрямками визначеними щорічною робочою програмою.
Єврокомісія інформує дипломатичні місії про початок нової хвилі фінансування, направляючи відповідні листи профільним міністерствам та компетентним установам. Таким чином, у 2022-2023 роках Міністерство охорони здоров'я України визначило Центр громадського здоров'я, ДП "Електронне здоров’я", центр трансплант координації та Державний експертний центр профільними установами для підготовки та реалізації проєктних заявок за темами:
- Профілактика серцево-судинних захворювань та діабету. (ЦГЗ)
- Профілактика і моніторинг онкологічних та інших неінфекційних захворювань. (ЦГЗ)
- Посилення інфекційного контролю у лікарнях та серед медичних працівників. (ЦГЗ)
- Покращення діагностики рідкісних захворювань та обмін досвідом у їх лікуванні між країнами ЄС. (МОЗ / ОХМАДИТ)
- Навчання фахівців з контролю за лікарськими засобами та медичними виробами стандартам ЄС, а також новітнім методам лікування й оцінки медичних технологій. (ДЕЦ)
- Впровадження європейської системи оцінки безпеки крові, тканин та клітин людини. (Центр трансплант координації)
- Інтеграція української системи електронного здоровʼя до єдиної електронної системи охорони здоровʼя ЄС (ДП Електронне здоров’я).
З чого складається процес підготовки заявки для отримання грантів
- Створення консорціуму і вибір країни лідера
- Підготовка стратегії реалізації програми, підготовка загального бюджету
- Подача заявки
- Процес оцінки заявки Єврокомісією
- Виправлення зауважень
- Підготовка та підписання грантової та консорціумної угоди
- Початок проєкту
- Фінансування кожної держави
Відкриті конкурси для неурядових установ оголошуються щорічно та передбачають фінансування активностей в межах визначених тематик для підсилення дії проєктів для урядових установ.
"Програма EU4Health фінансує за пріоритетними напрямками, як урядові установи країн учасниць, так і передбачає фінансування діяльності представників громадського сектору для комплексної реалізації цілей. Робоча програма 2023 року визначає наступні пріоритетні напрямки: доступ до медичної допомоги, ментальне здоров’я, неінфекційні захворювання, рак, речовини людського походження та медичні пристрої", — розказала в.о. заступниці генерального директора Центру громадського здоров’я, національна координаторка EU4Health в Україні Ольга Гвоздецька.
Учасники вебінару отримали відповідь на найпоширеніші питання:
- хто саме може подавати заявки на конкурс
- бюджет обраних програм
- тривалість проєкту
- які активності можуть бути профінансовані
- як підготувати успішну заявку та інше.
"Україна отримала можливість брати участь у відкритих конкурсах програми EU4Health, створювати консорціуми з іншими державами учасницями та отримувати фінансування. Це унікальна можливість отримати досвід роботи у команді Європейських партнерів, та бути безпосередньо дотичним до Євроінтеграції", — зазначила головна фахівчиня з управління проєктами та міжнародної співпраці, національна координаторка EU4Health в Україні Ганна Щетиніна.
Вебінар ви можете переглянути на YouTube за посиланням.
Також є змога завантажити презентації:
Презентація№1 вебінар 21.07.pdf
Презентація№2 відкриті конкурси вебінар 21.07.pdf
Сторінка програми EU4Health: https://phc.org.ua/eu4health
За додатковими питаннями звертайтесь: EU4Health@phc.org.ua.