Захворюваність на інфекційні недуги продовжує знижуватися
За перші два місяці 2021 року (січень-лютий) у порівнянні з аналогічним періодом минулого року захворюваність на інфекційні недуги в Україні помітно знизилася.
Зокрема, у 3 рази знизилася кількість випадків гастроентероколітів (ГЕКи) і харчової токсикоінфекції (ХТІ), у тому числі кількість випадків ротавірусного ентериту знизилася у 2,1 рази, сальмонельозних інфекцій — у 2,6 рази, шигельозу — у 2,9 разів, вірусних гепатитів — у 2,3 рази.
У 50 разів знизилася захворюваність на кашлюк — за перші 2 місяці 2021 року виявили 13 випадків у порівнянні зі 638 за аналогічний період 2020 року. У 65 разів знизилася захворюваність на кір — у січні-лютому поточного року виявили 3 випадки хвороби в порівнянні зі 197 минулого року. Заховрюваність на педикульоз і фтиріоз знизилася у 2,7 рази — зі 2469 випадків у січні-лютому 2020 року до 879 у 2021.
Однаково з минулим роком виявлено 5 випадків малярії і 4 гемофільної інфекції.
Не виявили жодного випадку холери, черевного тифу, паратифів, туляремії, бруцельозу, сибірської виразки, дифтерії, орнітозу, гострого поліомієліту, сказу, кліщового енцефаліту, вірусних і геморагічних гарячок.
Нагадаємо, у 2020 році захворюваність на інфекційні недуги помітно знизилася в порівнянні з 2019 роком.
Вийнятки:
- три випадки туляремії серед дорослих (у Херсонській і Сумській областях);
- один випадок сибірської виразки (Одеська область).
На рівні з 2019 роком у 2020 залишилася захворюваність на: кліщовий вірусний енцефаліт, сказ, черевний тиф і паратифи. Не виявляли випадків захворювання на холеру, бруцельоз, дифтерію, орнітоз, гострий поліомієліт.
Статистичну інформацію про поширеність в Україні окремих інфекційних хвороб, яка щомісячно оновлюється, можна знайти тут.
Ризики для громадського здоров’я, які щотижнево оновлюються, можна знайти тут.