Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
07.07.2022
13:58

У Чернівецькій області зареєстровано спалах вітряної віспи

За повідомленням Чернівецького обласного центру контролю та профілактики хвороб у період з 30 червня до 4 липня в одному з кризових центрів Чернівців зафіксовано спалах вітряної віспи. 

По медичну допомогу звернулось 20 вихованців Миколаївського обласного будинку дитини, евакуйованого в березні 2022 року. Всі випадки захворювання із характерними симптомами вітряної віспи були зареєстровані серед дітей старшої групи, віком від 2 до 4 років. Одного малюка госпіталізовано до Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні, дев'ятнадцятеро проходять амбулаторне лікування згідно з призначеннями фахівців. 

За час перебування у закладі діти контактували з внутрішньо переміщеними особами з інших міст, які також мешкають у кризовому центрі. Під час проведення епідеміологічного розслідування було забезпечено ізоляцію всіх контактних дітей з подальшим медичним спостереженням за ними, забезпечено комплекс санітарно-гігієнічних заходів, рекомендовано закладу тимчасово призупинити приймання нових внутрішньо переміщених осіб.   

Нагадаємо, що вітряна віспа (вітрянка) — це високоінфекційне гостре вірусне захворювання, що переважно вражає дітей. Характеризується помірною загальною інтоксикацією і плямисто-папульно-верикульозним висипом на шкірі та слизових оболонках. Це типова дитяча інфекція. Новонароджені до двох місяців мають пасивний материнський імунітет. З трьох місяців вони стають сприйнятливими до інфекції. Максимальна кількість тих, хто інфікується, припадає на вікову групу 2–4 роки.

Докладно про вітряну віспу

Інші новини