Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Чи можна зробити щеплення від грипу і COVID-19 в один день?
18.11.2022
14:05

Чи можна зробити щеплення від грипу і COVID-19 в один день?

Щеплення від грипу і COVID-19 можна робити одночасно, але в різні руки.

І грип, і COVID-19 можуть мати тяжкі наслідки для здоров’я. Вони можуть спричиняти пневмонію, проблеми із серцем, загострення хронічних хвороб і навіть призвести до смерті.

Людина із грипом чи COVID-19 навіть у легкій формі може інфікувати інших, зокрема, людей із групи ризику — літніх людей, вагітних, людей із супутніми хворобами. Ба більше, ці захворювання можна мати одночасно.

Єдиним ефективним порятунком від тяжкого перебігу та ускладнень цих захворювань є вакцинація.

Нагадаємо, що вакцинація від COVID-19 в Україні є безоплатною і її можна зробити у центрі або пункті вакцинації. Адреси та контакти: https://vaccination.covid19.gov.ua/list

Водночас щеплення від грипу не входить до Національного календаря, а тому вакцину можна придбати в аптеці власним коштом. На комерційний ринок цьогоріч має надійти майже 150 тисяч вакцини від грипу, частина з них вже є аптечній мережі та доступна для громадян. 

Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

  • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея (32 200 тис. доз);
  • ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція (50 000 тис. доз).

Для медиків, вагітних та сектору безпеки в цьому році передбачена безоплатна вакцинація від грипу. Міністерство охорони здоров’я розподілило в регіони 193 тисячі доз вакцини від грипу, отриманих в межах гуманітарної допомоги. 11 листопада вся вакцина вже доставлена в області.

Інші новини