Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Інформація про якість води в межах пляжів станом на 2 липня 2021 року
05.07.2021
12:57

Інформація про якість води в межах пляжів станом на 2 липня 2021 року

У цьому оздоровчому сезоні в рамках моніторингу за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) на річках і водоймищах України здійснюється постійний лабораторний контроль за якістю води водоймищ на річкових пляжів.

Моніторинг якості води з пляжів на річках і водоймах

За період з 25 червня до 2 липня 2021 року було досліджено 178 проб річкової води за мікробіологічними показниками, з них не відповідало нормативам на мікробне забруднення за індексом ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) 40 проб (22,5%); проведено 638 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 40 дослідження (6,3%).

За період з 25 червня до 2 липня 2021 року було досліджено 110 проб річкової води за хімічними показниками, з них не відповідало нормативам 31 проба (28,2%); проведено 1238 досліджень річкової води, з них не відповідало нормативам 72 дослідження (4,6%).

За результатами перевищень показників у воді водойм надані рекомендації власникам щодо виставлення знаків про заборону купання, поінформовано органи місцевого самоврядування, засоби масової інформації, питання заслухано на засіданнях місцевих комісій з питань техніко-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій із прийняттям відповідних рішень.

Перелік пляжів, які перебувають під контролем Лабораторної служби МОЗ України станом на 2 липня 2021 року із відповідністю якості води водоймищ додається в табличному форматі:

Моніторинг якості води з пляжів на території південних областей України, які мають вихід на морське узбережжя, і м. Київ

У цьому оздоровчому сезоні в межах нагляду за місцями рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами) проводиться спостереження за якістю води на 83 пляжах у Донецькій, Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях, які мають вихід на морське узбережжя, з них 46 морських і 37 річкових, у тому числі і в м. Києві на р. Дніпро.

З 25 червня до 2 липня 2021 року досліджено 182 проби води (з них 108 морської) за мікробіологічними показниками, та 82 проби (53 — морської) — за хімічними. 42 проби води, що були досліджені, не відповідають вимогам стандарту на мікробне забруднення (у м. Миколаїв, м. Маріуполь, м. Запоріжжя, м. Київ) та 14 за хімічними показниками. 

Відхилення на цьому зареєстровані за мікробіологічними показниками в дослідженнях річкової та морської води — відповідно 36,5% із 74 досліджених проб та 13,9% із 108, за хімічними показниками — 20,7% із 29 проб річкової та 15,1% із 53 проб морської води. 

Ситуація на пляжах у регіонах

У Донецькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 15 пляжів: 5 морських у м. Маріуполь і 4 у Першотравневому районі на Азовському узбережжі (сс. Ялта, Урзуф, Юр’ївка, Мелекіно), 6 у м. Лиман на р. Сіверський Донець та у межах «Блакитних озер».

У межах здійснення моніторингу досліджено 15 проб води (з них 9 морської) за мікробіологічними показниками, та 5 проб морської води — за хімічними. Відхилення від стандарту за звітний період виявлено у 4 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Маріуполь  за індексом ЛКП — по вул. Виноградна, 140 — 24000, у р-ні готелю «Турист», у р-ні водної станції «Куточок», с. Пісчане, р-н кафе «Rafale» — 6200).  Станом на 2 липня 2021 року у пробах води з громадських пляжів сс. Мелекіно, Урзуф, Юр’ївка виділено бактерію V. choleraе HE O1 1гр. Хейберга (неаглютинуючий або НАГ-вібріон, може спричиняти холероподібну неепідемічну діарею, гастроентерит або харчову токсикоінфекцію), громадського пляжу смт. Ялта — виділено бактерію V.alginolyticus (може викликати отит, сепсис або ранову інфекцію). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

У Запорізькій області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 14 пляжів (10 морських на Азовському узбережжі і 4 річкових у м. Запоріжжя та м. Енергодар).

У рамках моніторингу досліджено 6 проб води (з них 2 морської) за мікробіологічними показниками, та 6 проб (2 — морської) — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 1 пробі річкової води за хімічними показниками (пляж «Правий берег» у м. Запоріжжя). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води. 

У Миколаївській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 7 пляжів (3 морських і 4 річкових) у Коблево-Рибаківській зоні (Коблево-лиман-море) у Березанському районі, у м. Миколаїв на Дніпро-Бузькому лимані, м. Первомайськ (міський «Райдуга»), м. Южноукраїнськ (міський), м. Нова Одеса (міський) та м. Миколаїв («Стрілка» в парку «Перемога») на р. Південний Буг.

У рамках моніторингу досліджено 14 проб води (з них 7 морської) за мікробіологічними показниками, та 9 проб (3 — морської) — за хімічними. Відхилення від стандарту виявлено у 3 пробах морської води за індексом ЛКП (міські пляжі у м. Миколаїв «Прибій» — 240000, та «Чайка» — 190000) та річкової води (у м. Первомайськ — 6200), за хімічними показниками — у 3 пробах морської води (пляж у м. Миколаїв). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

В Одеській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 13 морських пляжів у м. Одеса (9) та приморських районах області (у м. Южне, с. Сичавка і с. Вапнярка Лиманського району, с. Грибівка і с. Кароліно-Бугаз Овідіопольського району).

У рамках моніторингу досліджено 64 проби морської води за мікробіологічними показниками, та 13 проб — за хімічними. Відхилень від стандарту за поточний період не виявлено.

У Херсонській області під моніторинговим наглядом лабораторних центрів МОЗ перебуває 19 пляжів (10 морських на Чорноморському узбережжі і 9 річкових на р. Дніпро й у межах Каховського водосховища).

У рамках моніторингу досліджено 37 проб води (з них 18 морської) за мікробіологічними показниками, та 33 проби води (18 — морської) — за хімічними. Відхилень від стандарту за звітний період не виявлено.

У м. Київ під наглядом перебуває 14 річкових пляжів та зон відпочинку, що розташовані на р. Дніпро: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» — у Гідропарку, «Передмістна слобідка», «Центральний», «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Райдуга» й «Тельбін» — на озерах у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Вербний» — на оз. Вербне й «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» — на р. Десенка та пляж «Чорторий» у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

Міжнародну відзнаку «Блакитний прапор» отримали: «Дитячий», «Золотий», «Венеція» в Гідропарку, «Молодіжний», «Веселка» — у Дніпровському районі, «Галерний» — у Голосіївському районі, «Пуща-Водиця»/5–7 лінія/ставок на р. Горенка — в Оболонському районі, пляж «Троєщина» на р. Десенка та пляж «Чорторий» — у ПКіВ Дружби народів Деснянського району.

У рамках моніторингу досліджувалося 38 проб річкової води за мікробіологічними показниками, та 8 проб — за хімічними.

Відхилення від стандарту виявлено у 24 пробах за індексом ЛКП («Веселка» — 70000, «Троєщина», «Тельбін», «Райдуга», «Дитячий», «Золотий», «Молодіжний» — по 24000, «Венеція», «Передмістна слобідка», «Центральний», «Чорторий» — по 6200). А також у 5 пробах за хімічними показниками (пляжі «Вербне», «Пуща-Водиця»). Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби.

За даними ДУ «Лабораторний центра МОЗ України на водному транспорті» під наглядом перебуває 1 морський пляж, що розташований на морському узбережжі у м. Чорноморськ Одеської області (пляж міський).

У рамках моніторингу проводяться досліджено 8 проб морської води за мікробіологічними та 8 проб води за хімічними показниками. Відхилення від стандарту виявлено у 4 пробах морської води за індексом ЛКП. Рекомендовано встановити щити про заборону купання, взяті на повторні дослідження проби води.

Інші новини