Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
В Україну надійшло 138 000 доз інактивованої поліомієлітної вакцини для немовлят
25.04.2025
11:55

В Україну надійшло 138 000 доз інактивованої поліомієлітної вакцини для немовлят

Україна отримала 138 000 доз інактивованої поліомієлітної вакцини (ІПВ) для безоплатного щеплення дітей віком 2 і 4 місяці.

Ці вакцини Україна отримує в рамках співпраці Міністерства охорони здоров’я з Глобальним альянсом з вакцин та імунізації (Gavi). Угоду про партнерство між Gavi та Україною підписали наприкінці 2024 року. За нею частину вакцин на підтримку національної програми з імунізації, відповідно до національної Стратегії розвитку імунопрофілактики до 2030 року, фінансує Gavi. У межах цього партнерства закупівлю та доставку вакцин до країни здійснює ЮНІСЕФ. Розподіл вакцин до регіональних Центрів контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) координує Центр громадського здоров’я.

Наразі всі вакцини зберігаються на національному складі з дотриманням належних температурних умов. ЦКПХ розподіляє отримані вакцини до закладів охорони здоровʼя (ЗОЗ). І ЦКПХ, і ЗОЗ обладнані сучасними системами холодового ланцюга для відстеження температури зберігання вакцин.

Чому важливо вакцинуватися від поліомієліту

Поліомієліт — інфекційне захворювання, що вражає центральну нервову систему та може спричинити параліч і навіть смерть. Діти до 5 років — найвразливіші до поліомієліту. Востаннє спалах поліомієліту в Україні фіксували у 2021 році.

Єдиним і ефективним захистом від хвороби є вакцинація.

За календарем профілактичних щеплень вакцинацію проти поліомієліту у 2025 році дітям проводять:

1-ша доза — у 2 місяці (ІПВ);

2-га доза — у 4 місяці (ІПВ);

3-тя доза — у 6 місяців оральна поліомієлітна вакцина (ОПВ);

4-та доза — у 18 місяців (ОПВ);

5-та доза — у 6 років (ОПВ);

6-та доза — у 14 років (ОПВ).

Щоб вакцинувати дитину, зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра, або ж до найближчого закладу охорони здоров’я. Усі щеплення за календарем — безоплатні.

Якщо дитина пропустила будь-які планові щеплення, подбайте, щоб якнайшвидше їх зробити — тільки після отримання всіх доз дитина буде надійно захищена від поліомієліту.

Більше про вакцини ІПВ та ОПВ.

 

Інші новини