Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Вакцинація дітей проти COVID-19: хто і як може отримати щеплення?
18.01.2023
10:25

Вакцинація дітей проти COVID-19: хто і як може отримати щеплення?

Як батькам захистити дитину від COVID-19? На щастя, є один з найбільш ефективних та доступних для маленьких українців методів — щеплення. 

«Діти не менше за дорослих хворіють на COVID-19. Навіщо ризикувати їхнім здоров’ям, якщо можемо їх захистити?  Курс щеплення проти COVID-19 допоможе дитячому організму набути імунітет до захворювання. Таким чином навіть в разі інфікування вони уникнуть тяжкого перебігу від захворювання та смерті», — каже Андрій Пашинний, керівник відділу імунізації Центру громадського здоров’я.

В Україні роблять вакцинацію діткам:

  • від 5 до повних 11 років;  
  • від 12 років до 17 років.

Для цих вікових категорій підібрана вакцина та дозування. Наприклад для щеплення дітей віком від 5-11 років використовують вакцину Comirnaty від Pfizer-BioNTech
одна доза якої містить втричі менше активної речовини, ніж вакцина для людей старших 12 років. 

Що потрібно зробити батькам?

Звернутися до сімейного лікаря, педіатра,  в найближчий заклад охорони здоров’я або до найближчого пункту щеплення проти COVID - 19. Щеплення безоплатне. 

При собі мати свідоцтво про народження дитини та посвідчення особи одного із батьків або опікуна. Також для дітей віком 5-11 років обов’язковою є заповнена інформована згода батьків або опікунів — форма №063-2/о. Її нададуть в місці проведення вакцинації. 

Станом на січень 2023 року майже 200 тис. дітей в Україні отримали щонайменше першу дозу захисту. Захистіть і ви свою дитину!

Не забуваймо, що переважно діти інфікуються коронавірусом від дорослих. Тому й дорослі мають плекати свій імунітет. Більше інформації 

Протипокази

Єдиним постійним протипоказанням до щеплення від COVID-19 конкретною вакциною є важка алергічна реакція на компоненти вакцини чи на першу дозу вакцини.  Тимчасовим протипоказанням до щеплення є підвищення температури тіла вище 38ºC. В такому разі відкладіть щеплення.

Інші новини