Зміни до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)». Звертаємо увагу на використання захисних халатів і респіраторів
Міністерство охорони здоров’я внесло зміни до наказу № 722 «Організація надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19)».
З-поміж іншого, зміни торкнулися сфери використання засобів індивідуального захисту при наданні медичної допомоги хворим на COVID-19, відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я.
На що треба звернути увагу медичним працівникам?
1. Рекомендується використовувати халати захисні від інфекційних агентів, а не костюми
Правильне використання халату захисного від інфекційних агентів (в комбінації з іншими ЗІЗ та належною практикою гігієнічної обробки рук) не збільшує ризиків інфікування в порівнянні з костюмами захисними від інфекційних агентів. Крім того, такі халати — зручніші та комфортніші у використанні, а також дешевші від костюмів.
2. Розширено показання до використання протиаерозольних респіраторів класу захисту не нижче FFP2
Для збудника COVID-19 основним шляхом інфікування є крапельний, але характерні і повітряний та контактний шляхи. Тому рекомендується використовувати респіратори:
- під час проведення аерозольгенеруючих процедур (найчастіше їх проводять у відділеннях інтенсивної терапії та реанімації);
- у приміщеннях закладів охорони здоров’я з недостатньою вентиляцією, або її не можна оцінити, або не обслуговують належним чином (відповідні рекомендації ВООЗ).
Нагадуємо, що правильне використання протиаерозольних респіраторів означає проходження в них фіт тесту.