Запрошуємо до Комісії з питань етики ЦГЗ!
Комісія з питань етики ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» готується до розширення. У вас є можливість долучитися до нашої роботи, ставши членом/членкинею Комісії.
3 лютого 2022 об 11:00 відбудеться онлайн-зустріч, під час якої ви дізнаєтеся більше про роботу Комісії, критерії вступу до її складу, зможете поставити запитання. Орієнтовна тривалість зустрічі — 1,5 години.
Щоб отримати посилання на зустріч, просимо надіслати електронного листа на адресу irb@phc.org.ua із темою «Участь у роботі Комісії». У самому листі зазначте:
- своє ім’я;
- місце роботи;
- чи маєте ви досвід планування та/або реалізації досліджень у секторі громадського здоров’я, зокрема, епiдемiологiчних, соцiологiчних, поведiнкових та бiоповедiнкових;
- ваш рівень знання англійської мови.
Що передбачає участь у роботі Комісії
1. Участь у засіданнях Комісії 1-2 рази на місяць
Зважаючи на епідеміологічну ситуацію в країні, засідання відбуваються у форматі онлайн. Кожного 15-го та 31-го числа місяця (або наступного дня, якщо дата припадає на вихідний) відбуватиметься розсилання із переліком заяв на розгляд, звітами за результатами розглядів, обиратимуться члени/членкині Комісії, відповідальні за здійснення етичної експертизи конкретних досліджень.
2. Здійснення первинної та повторної експертиз Протоколів досліджень
Здійснення етичної експертизи передбачає ознайомлення із документами дослідження (Протоколом, інструментарієм, інформованою згодою і подібним), заповнення форми звіту відповідного типу (первинна чи повторна).
Які переваги членства у Комісії:
1) ви отримаєте можливість одними з перших дізнаватися про нові дослідницькі проекти;
2) практика етичної експертизи допоможе краще розуміти, як прописувати етичний компонент у власних дослідженнях таким чином, щоб отримувати схвальний висновок після першого подання;
3) нові навички та посада (член/киня Комісії) збагатять ваше резюме та покажуть, що ви знаєтеся на етичній складовій досліджень за участю людини.
Як стати членом/членкинею Комісії:
1) пройти курс із етичних засад соціологічних та поведінкових досліджень за участю людини (доступ до курсу буде надано Комісією);
2) підписати згоду про нерозголошення конфіденційної інформації;
3) мати змогу приділяти 1-2 дні на місяць роботі у складі Комісії на безоплатній основі.
Кваліфікаційні критерії для роботи в Комісії:
1) досвід у плануванні та/чи реалізації досліджень у секторі громадського здоров’я, зокрема, епiдемiологiчних, соцiологiчних, поведiнкових та бiоповедiнкових;
2) рівень знання англійської мови достатній, щоби пройти курс із етичних засад досліджень, а також для того, щоб ознайомлюватись із матеріалами досліджень англійською.