Чи знають українці про ризики вживання трансжирів? Результати опитування
21 жовтня 2021 року о 10:30 в пресзалі інформаційного агентства Укрінформ відбудеться презентація результатів всеукраїнського опитування щодо вживання трансжирів в Україні.
Опитування мало на меті визначити рівень обізнаності про шкоду споживання трансжирів для здоров’я та підтримку законодавчого обмеження використання трансжирів у продуктах харчування.
До виступу на події запрошені:
- Представник Міністерства охорони здоров’я України;
- Андрій Скіпальський — спеціаліст ВООЗ з факторів ризику неінфекційних захворювань;
- Олег Дудін — головний фахівець відділу поведінкових факторів ризику Центру громадського здоров’я;
- Вікторія Захожа — заступниця директора КМІС;
- Лілія Олефір — виконавча директорка «Центру громадянського представництва «Життя».
Трансляція пресконференції буде доступна за посиланням.
Контактна особа: Дмитро Полонський, медіакоординатор ГО «Життя», 063 344 12 69, Dmytro.p@center-life.org
Довідково:
Всеукраїнське опитування «Думки і погляди населення України щодо трансжирів» проводилося Київським міжнародним інститутом соціології у вересні 2021 року в рамках регулярного Омнібусу на замовлення та за фінансової підтримки Бюро ВООЗ в Україні та ГО «Життя» (в рамках ініціативи Resolve to Save Lives Всесвітньої організації охорони здоров’я Vital Strategies).
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку помирає 500 тис. людей у світі від хвороб серця, спричинених споживанням продуктів харчування із вмістом трансжирів. Зокрема, трансжири промислового виробництва містяться у тортах, печиві, бісквітах, швидкій їжі, ультра-оброблених продуктах, кулінарних маслах та спредах.
Вилучення штучно вироблених трансжирів зі світової сітки постачання продуктів харчування може врятувати понад 17 млн життів протягом наступних 25 років і запобігти збільшенню кількості серцевих нападів удвічі.
На сьогодні 42 країни успішно захистили своє населення від ризику виникнення серцево-судинних захворювань через вживання трансжирів, запровадивши передові регуляторні практики.
В Україні вже зареєстровано декілька законодавчих ініціатив щодо врегулювання трансжирів у складі харчових продуктів.
У 2018 році Всесвітня організація охорони здоров’я ініціювала пакет дій REPLACE та закликала до глобальної відмови від трансжирів до 2023 року.