Робота відділу інфекційного контролю на Хмельниччині: виклики та важливі ініціативи
Хмельницька міська лікарня бере участь у пілотному проєкті з впровадження роботи відділу інфекційного контролю (ВІК) під менторством Центру громадського здоров’я, а саме експертів відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю.
Минулого тижня вони відвідали медичний заклад, щоб провести тренінги для лікарів й медичних сестер та братів відділень, допомогти з провадженням стандартних операційних процедур (СОП) та розв’язати низку питань та викликів з якими працюють фахівці ВІК щодня.
В обраних проєктом відділеннях експерти ЦГЗ провели аналіз історій хвороб та іншої документації. Отримані результати аналізу демонструють рівень поширення інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги в закладі, які проблеми потребують негайного вирішення, а які потрібно долати закупівлею обладнання тощо.
Марія Панасюк, лікар-інфекціоністка відділу; Олеся Крилова, головна фахівчиня відділу та Ігнат Гаврилов, фармацевт відділу провели навчання для фахівців відділень:
- покращення гігієни рук – «Гігієни рук - основа профілактики інфікування», Олеся Крилова;
- адміністрування антимікробних препаратів – «Раціональна периопераційна антимікробна профілактика», Ігнат Гаврилов;
- епідеміологічний нагляд – «Впровадження рутинного епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги», Марія Панасюк;
Зустрілась команда Центру громадського здоров’я також і з Валерієм Гарбузюком, керівником КП “Хмельницька міська лікарня”. Разом вони обговорили результати досліджень у визначених проєктом відділів та рекомендації від ЦГЗ для керівництва закладу.
“Хмельницька міська лікарня має амбітні плани й тому ми готові допомагати їм вдосконалюватись. Розв'язання міжсекторних проблем допоможе налагодити процес впровадження відділу інфекційного контролю та врешті зупинити такий великий відсоток внутрішньолікарняних інфікувань та розповсюдження резистентних до антибіотиків бактерій”, — зазначає Роман Колесник, керівник відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю Центру громадського здоров’я.
Поспілкувались фахівці ЦГЗ і з колегами Хмельницького центру контролю та профілактики хвороб, адже саме вони відповідальні за впровадження профілактики інфекцій та інфекційного контролю у регіонах.
Надалі у медичному закладі запроваджуватиметься система управління якістю з урахуванням питань профілактики інфікування, локальний мікробіологічний моніторинг і протоколи лікування інфекційних хвороб, що на ньому базуються; рутинний епідеміологічний нагляд за інфекційними хворобами, пов’язаними з наданням медичної допомоги та програми навчання та підготовки лікарів-клініцистів щодо раціонального використання антимікробних лікарських засобів.